Specjalna seria ciągników Same Esplorer3 70° będzie produkowana w zakładach w Treviglio. Rocznicowy model będzie wzbogacony o szereg specjalnych opcji wyposażenia, które dodatkowo podniosą atrakcyjność jego wyglądu. Symbole tygrysa wzorowane na nowym logo SAME umieszczone na tylnych błotnikach, metalizowany, bordowy lakier maski silnika, dachu kabiny i błotników - to tylko niektóre elementy, nadające modelowi Explorer3 70° unikalnego charakteru. Uwagę przykuwa chromowana osłona tłumika, co w połączeniu z nowym logo na masce silnika nadaje ciągnikowi niepowtarzalnego charakteru.

Co ciekawe, dodatkowo dla podkreślenia indywidualnego kontaktu firmy z klientami, modele rocznicowe będą wyposażone w specjalną tabliczkę z nazwiskiem właściciela oraz numerem seryjnym ciągnika.

Explorer3 70° jest wyposażony w elektronicznie sterowany, 4-cylindrowy silnik spełniający normę spalin Tier IIIA, z turbosprężarką i intercoolerem. Maszyna jest dostępna z czteroma typami skrzyń biegów:: od mechanicznej 15P+15T, po skrzynię 20P+20T z zakresami Hi-Lo oraz rewersem hydraulicznym. Układ napędowy umożliwia jazdę z prędkością 40 km/h przy ekonomicznej prędkości obrotowej silnika, redukując tym samym ilości zużywanego paliwa.

Wyposażenie obejmuje WOM o czterech prędkościach, WOM zsynchronizowany oraz funkcję AutoWOM, mechaniczny lub elektroniczny podnośnik, układ hamulcowy na 4 koła, hydraulikę z pompą o wydajności 58 l/min oraz do 8 rozdzielaczy hydraulicznych. Udźwig podnośnika tylnego wynosi 5300 kg lub 6200 kg z siłownikami wspomagającymi.