- Ursus C-360 to nawiązanie do najlepszych tradycji firmy. Wkrótce zaprezentujemy kolejne nowe modele nawiązujące do maszyn sprzed lat - powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A. po odsłonie nowego modelu ciągnika na targach Agrotech 2015. 

Ursus C-360 w nowej odsłonie będzie zasilany 3-cylindrową jednostką napędową Perkinsa o mocy 58 KM.  Napęd na koła jest przenoszony przekładnią Carraro z z 12 prędkościami do przodu i 12 wstecz. Kierunek jazdy zmienia się za pomocą dźwigni rewersu mechanicznego umieszczonej przy kierownicy.

Pompa hydrauliczna ma wydajność 35 l/min i generuje cieśnienie o maksymalnej wartości 18 MPa. Układ zawieszenia (TUZ 2 kat.) charakteryzuje się udźwigiem 2650 kg.

Z przodu ciągnika zamontowano ogumienie  11,2R24, z tyłu - 16,9R30. Rozstaw osi ciągnika to  2190 mm, a masa własna (bez obciążników) to 3150 kg.

W opcjonalny wyposażeniu znajdziemy m.in. szersze ogumienie, obciążniki przednie 440 kg i tylne 220 kg, zaczep rolniczy, TUZ hakowy, TUZ przedni, 4 szybkozłącza hydrauliki i klimatyzację.  

Ursus zapowiedział, że na ciągnik udziela gwarancji: 4 lata lub 4 tys. mth.

- To najdłuższa gwarancja na rynku. To świadczy również o tym, że jesteśmy pewni wysokiej jakości swoich produktów - dodał Zarajczyk. 

Ursusa C-360 zaprezentowano oficjalnie na targach Agrotech 2015 m.in. w obecności ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który podkreślił wagę produkcji polskich maszyn i wyraził nadzieję, że nowy ciągnik będzie tak samo niezawodny jak Ursus C-360 sprzed lat. Gościem honorowym był rónież Adam Jarubas, kandydat na prezydenta RP.