Firma NAC to jeden z najprężniej działających dystrybutorów sprzętu ogrodniczego w Europie. Oferta firmy obejmuje urządzenia elektryczne i spalinowe w tym m. in. kosiarki, kosy, podkaszarki, pilarki, nożyce, odśnieżarki, myjki ciśnieniowe, agregaty prądotwórcze oraz pompy. Produkty NAC można kupić w kilkuset autoryzowanych punktach sprzedaży oraz w największych sieciach handlowych.

Dzięki podpisanej umowie, NAC uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją jednej z najbardziej znanych polskich marek .

- Zdecydowaliśmy o kooperacji w zakresie urządzeń ogrodniczych z firmą NAC dlatego, że podobnie jak w naszym przypadku jest to typowo krajowa, dynamicznie rozwijająca się spółka, która dysponuje bardzo dobrymi jakościowo wyrobami – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A.

Produkty wytwarzane przez firmę NAC mają stanowić uzupełnienie oferty firmy Ursus kierowanej do ogrodnictwa. Dotychczas Ursus kojarzony był głównie z ciągnikami oraz innymi maszynami rolniczymi.

- Dla nas ta współpraca oznacza poszerzenie oferty rynkowej, ale jednocześnie wejście w inny, wyższy segment rynku - mówi Marcin Przytulski, dyrektor zarządzający NAC.

Od momentu zawarcia umowy NAC Sp. z o.o. stała się wyłącznym licencjonowanym producentem, sprzedawcą i dystrybutorem urządzeń ogrodniczych opatrzonych logiem Ursus. Podpisana umowa jest wyrazem realizacji strategii rewitalizacji marki Ursus w kooperacji z innymi podmiotami zasilanymi wyłącznie polskim kapitałem także w segmencie ogrodniczym.