Po dłuższej przerwie w nazwijmy to „grubszych pracach” przy „Urususie C-360 na miarę XXI w.”, mamy przełom. Kilka tygodni temu zakład Agro-Mechanika, gdzie powstaje Zduntrac, odwiedzili przedstawiciele Pronar Wheels, którzy zapoznali się z projektem i zebrali pomiary na koła. Tak! Pronar Wheels wykona felgi do Zduntraca i dostarczy je w komplecie z oponami.

Współpraca z Pronar Wheels to efekt naszych rozmów z producentem z Narwi, który jest de facto drugim, największym na świecie producentem felg. Menadżerowie spółki od razu wyrazili zainteresowanie projektem, w którym powstaje polski ciągnik. Oprócz kół, zaoferowali również pomoc przy opracowaniu strony wizualnej ciągnika przez firmowe studio graficzne.

Mariusz Zdanowski nie ukrywa radości, bo „postawienie” ciągnika na koła to w tej chwili priorytet. Umożliwi to prowadzenie dalszych prac. W dodatku zasponsorowane koła (będące już w produkcji) będą niepowtarzalne – stworzone specjalnie do projektu Zduntrac. Ich wykończenie poprzedzą wizualizacje – nie tylko samych kół, ale również całego ciągnika, tak żeby wszystko można było skonsultować i jak najlepiej dopasować do wizji projektu Zduntrac – łącznie z kolorami lakieru czy dodatkowymi wstawkami.

- Na razie jest dobrze – mówi z uśmiechem Mariusz Zdanowski. – Koła pozwolą na założenie kabiny i wykonanie wszelkich innych przymiarek. Mamy mieć wizualizacje, więc jest też szansa, że dzięki marce Pronar Wheels uda się zobaczyć ciągnik w bardziej kompletnej wersji. To duży producent, który wytwarza koła dla wielu światowych marek, więc myślę że co do jakości i wykonania możemy być spokojni.

Nas również bardzo cieszy dołączenie do projektu Pronar Wheels. Stworzenie kół do ciągnika i profesjonalne wizualizacje pozwolą znacząco przyspieszyć prace. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wam pokazać już zupełnie realną wizję Ursusa C-360 XXI w. – Zduntrac.

Zapraszamy też inne firmy i podmioty, które chciałyby wziąć udział w stworzeniu Zduntraca.

Zobacz więcej odcinków z projektu Zduntrac - Ursus na miarę XXI w.