Nowa kabina

Przyjemną pracę ma zapewnić dostępna już opcjonalnie, nowa, komfortowa kabina klasy premium z jeszcze lepszą izolacją akustyczną. Dodatkowy komfort oferuje nowy fotel premium dla operatora. Skórzany fotel ze szczególnie wysokim oparciem wraz z aktywną wentylacją, ogrzewanym siedzeniem oraz regulowaną amortyzacją powietrzną ma zapewnić operatorowi wygodne stanowisko pracy.

Skórzane obicie fotela pozwala szybko usunąć zabrudzenia. Do wyposażenia nowej kabiny należą też duży chłodzony schowek i radio z systemem głośnomówiącym. Wycieraczki i rolety przeciwsłoneczne na wszystkich szybach umożliwiają dobrą widoczność gdy pada deszcz i gdy świeci słońce.

W pełni zautomatyzowana regulacja prędkości obrotowej

Dzięki dwóm systemom asystującym Speedtronic kombajn może stale pracować w optymalnym zakresie mocy i ochrony plonu, bez ryzyka tworzenia się zatorów. Speedtronic-Web dzięki automatycznej regulacji prędkości taśm odsiewających w stosunku do prędkości jazdy zwiększa przepustowość i poprawia ochronę plonu. Aby zapobiec zatorom w elewatorze kołowym, gdy ciśnienie w układzie hydraulicznym jest za wysokie, prędkość napędu dzięki funkcji Speedtronic-elewator, automatycznie na krótko zwiększa się. Operator nie musi wykonywać ręcznie czynności kontrolnych ani regulacji i może skoncentrować się na procesie zbioru.

Automatyczne smarowanie łańcucha zbiornika

Od roku 2020 zostało wprowadzone seryjne wyposażenie w system smarowania łańcucha zbiornika. System smarowania przedłuża żywotność łańcucha zbiornika, ale ułatwia też pracę użytkownikowi, gdyż nie ma już potrzeby jego ręcznego smarowania.

Większa moc

Obie wersje kombajnu Varitron 470 wyposażono w 6-cylindrowy silnik Mercedesa-Benza  o pojemności 10,7 l i mocy 460 KM zamiast 435 KM.

Połączenie z myGrimme

Wszystkie kombajny samobieżne Grimme mają w seryjnym wyposażeniu jednostkę telemetryczną umożliwiającą połączenie z portalem myGrimme. W kombinacji z modułem myJobs system rozróżnia tryb drogowy i polowy, a tym samym samoczynnie generuje zadania. Oznacza to, że nie trzeba już ręcznie wprowadzać danych, co przekłada się na oszczędność czasu i zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu.

Użytkownik po zakończeniu zadania otrzymuje szczegółowe zestawienie wszystkich ważnych parametrów przebiegu czynności, jak np. zużycie, czas dla każdego statusu pracy i warunki pogodowe. Ślady przejazdów są dodatkowo oznaczone kolorem w zależności od statusu pracy. Utworzone w taki sposób dane stanowią dla użytkownika optymalną podstawę do kalkulacji zlecenia, a także umożliwiają zwiększenie efektywności procesów.