Nexat-Systemtraktor to urządzenie typu „wszystko w jednym", który sprawdzi się na każdym etapie produkcji roślinnej: od uprawy, siewu i ochrony roślin po zbiór. Maszyna jest wyposażona w szybko wymienialny system modułowy, w którym można łatwo zainstalować i zdemontować narzędzia wymagane dla każdego etapu pracy.

Szwedzki Väderstad był partnerem podczas opracowywania systemu Nexat. Jako wiodący na rynku międzynarodowym producent sprzętu do uprawy gleby i siewu, Väderstad odegrał znaczącą rolę w rozwoju i adaptacji odpowiednich rozwiązań modułowych w niemieckiej koncepcji, a na mocy zawartego partnerstwa Szwedzi w najbliższej przyszłości będą dostarczać swoje maszyny jako moduły w nowym systemie produkcji roślinnej Nexat.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani tą współpracą i z niecierpliwością czekamy na jej rozwój w najbliższych latach – mówi Jörgen Dahl, wiceprezes ds. rozwoju działalności w firmie Väderstad.

Firma Nexat została założona w 2013 roku przez Kalverkamp Maschinenbau GmbH i zajmuje się wyłącznie rozwojem, produkcją oraz sprzedażą nowego systemu produkcji roślinnej Nexat. Młoda firma czerpie przy tym z ponad 30-letniego doświadczenia firmy Kalverkamp w zakresie rozwoju i doradztwa z licznymi opracowaniami produktów dla wiodących międzynarodowych producentów maszyn rolniczych.

System Nexat-Systemtraktor zostanie po raz pierwszy zaprezentowany międzynarodowej publiczności na wspomnianych targach techniki rolniczej Agritechnica w dniach od 27 lutego do 5 marca 2022 roku.