Przejęta spółka AGCO-AMITY JVLLC z siedzibą w Wahpeton w Północnej Dakocie bardziej znana jest pod nazwą Wil-Rich. Od 2011 roku AAJV produkuje produkty marek Wil-Rich, Wishek i Concord, posiadając 270 dealerów na całym świecie, z czego większość w Stanach Zjednoczonych.

Pod tymi markami firma produkuje kultywatory oraz brony talerzowe, a także siewniki zbożowe o dużej szerokości. Wszystkie marki przejętej spółki zostaną zintegrowane z grupą Väderstad pod nazwą Väderstad Inc.

Włączenie AAJV do Grupy Väderstad pozwala firmie Väderstad uzyskać dostęp do punktów dystrybucji oraz zakładu produkcyjnego w USA, a także korzystać z dziedzictwa i dobrego wizerunku marek Wil-Rich, Wishek i Concord.

- Ta inwestycja jest zgodna z naszymi długoterminowymi ambicjami rozwoju na rynku północnoamerykańskim. AAJV ma silną pozycję na rynku amerykańskim, a także portfolio produktów, które daje nam pełniejszą ofertę w Ameryce Północnej - mówi Mats Båverud, prezes i dyrektor generalny Väderstad.

Od 2011 r. AAJV jest wspólną własnością AGCO i AMITY, obecnie zatrudnia 110 pracowników, posiada zakład produkcyjny o powierzchni 30 000 m2, magazyn części zamiennych oraz ośrodek badawczo-rozwojowy w Wahpeton w Północnej Dakocie.

- Postrzegamy to jako doskonałą okazję do zwiększenia naszej obecności w USA. Nasza wizja pozostaje niezmienna: być wiodącym partnerem dla rolników na całym świecie w zakresie osiągania doskonałych plonów. Dzięki przejęciu AAJV jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani przyszłością - mówi Henrik Gilstring, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i współwłaściciel firmy Väderstad.

AAJV posiada obecnie silną linię produktów zaspokajających szeroki zakres potrzeb związanych z uprawą i siewem, takich jak kultywatory, brony talerzowe, siewniki z redlicą stopkową i talerzową.

- To wielki dzień dla firmy, społeczności Wahpeton i naszych pracowników. Połączenie naszego wysoko wykwalifikowanego zespołu z solidnym i bogatym doświadczeniem firmy Väderstad pozwoli nam dostarczać szeroki zestaw rozwiązań agronomicznych naszym klientom, a jednocześnie realizować cele związane z rozwojem firmy w ramach współpracy z naszymi
partnerami handlowymi - mówi Keith Whitaker, obecny prezes AAJV.

Jason Strobbe został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym Väderstad Inc. Strobbe pełni również funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Północnej.

Maszyny Väderstad znajdziecie na www.gieldarolna.pl