Tempo to siewnik, który został zaprojektowany z myślą o większej szybkości siewu bez negatywnego wpływu na precyzję i pojemność skrzyni nasiennej. Urządzenie rolnicy będą wykorzystywali do siewu kukurydzy i słonecznika oraz podobnych roślin wymagających dużej dokładności pracy
- W Väderstad wierzymy w jasną przyszłość rolnictwa i obecnie pracujemy nad unikalnymi technologiami, które w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku – mówi Crister Stark Przewodniczący Zarządu Väderstad.

Decyzja o dalszym rozszerzeniu produkcji została podjęta w czerwcu przez zarząd Väderstad i w tej chwili projekt jest w trakcie realizacji. Inauguracja odbędzie się przy okazji obchodów 50-ciolecia firmy Väderstad w czerwcu 2012 r.

Przednia część budynku została przeznaczona na 30 biur, w których będzie pracowało ponad 100 pracowników. W przebudowie jest również istniejąca fabryka, co ma na celu zwiększenie efektywności i elastyczności procesów produkcyjnych. Aby to uzyskać została wydzielona nowa przestrzeń przeznaczona lakiernię, udoskonalone zostały pasy transmisyjne oraz rozwinięto dział spawania ręcznego.

- Obecnie analizujemy i optymalizujemy przepływy surowców, od momentu przyjęcia podzespołów do momentu, kiedy gotowa, złożona maszyna opuszcza naszą fabrykę – mówi Maria Borgen, manager produkcji w Väderstad. - Przyszłe zmiany oraz rozbudowa zakładają zwiększenie produkcji oraz jeszcze lepszą kontrolę jakości - dodaje Mathias Carlsson, manager działu robotów spawalniczych.