W tym roku mija już 70 lat, gdy fińska Valtra (wówczas znana jako Valmet) zaprezentowała swój pierwszy ciągnik, bo to właśnie w 1951 r. na pola wyjechał pierwszy Valmet 15. Dziś pojawiła się 5. generacja maszyn Valty i świadczy to o tym, że firma wciąż podbija lukratywny rynek marek premium.

- Rocznicę można świętować, ale praca nigdy się nie kończy - twierdzą przedstawiciele Valtry.

Z okazji jubileuszu firma przygotowała specjalną, limitowaną serię 70 ciągników pomalowanych na kolor metalicznej czerwieni. Te specjalne wersje to modele Valtra T174e - T254, które są już dostępne w zamówieniach klienckich fińskiego producenta z Suolahti. Warto też przypomnieć, że w opcji Unlimited Studio co trzeci ciągnik wyposaża się na dokładne zamówienie odbiorcy.

Koncepcyjny ciągnik Valtry. fot. Valtra
Koncepcyjny ciągnik Valtry. fot. Valtra

Podróż dopiero się rozpoczęła

Jak mówi dyrektor zarządzający Valtry Jari Rautjärvi:

- Postęp, który rozpoczął się 70 lat temu, wciąż trwa i nabiera tempa. Dzięki wytrwałej pracy nad rozwojem produktów, stworzyliśmy już piątą generację ciągników. Teraz nasi klienci oczekują od firmy Valtra inteligentnych rozwiązań. Obecnie realizujemy duże inwestycje w naszej fabryce w Suolahti w Finlandii. Uruchomiliśmy nowe centrum logistyczne, a tego lata rozpocznie się budowa nowej lakierni.