Modele o których mowa to Valtra A104 i A114 HiTech o mocach maksymalnych odpowiednio 100 i 110 KM, które napędzane są 4 cylindrowymi jednostkami AGCO Power. Silniki te zgodne są z wymogami normy Stage 4 i zawierają tylko technologię oczyszczania spalin SCR.

Nowe ciągniki dzięki zastosowaniu przekładni powershift HiTech 4, wg. producenta mają być jeszcze bardziej wszechstronne i wygodne. Nowa przekładnia ma cztery zakresy z czterema stopniami powershift (16x16) i została zoptymalizowana tak aby zapewnić sześć prędkości dostępnych w głównym zakresie prędkości roboczych od 4 do 12 km/h. W opcji jest ponadto dostępna przekładnia z biegami pełzającymi 32x32, umożliwiająca osiąganie prędkości poniżej 100 metrów na godzinę przy prędkości obrotowej 1,4 tys. obr./min.

Pozostając jeszcze w temacie przekładni to jest ona obsługiwana za pomocą przełączników umieszczonych na ergonomicznej dźwigni sterującej a zakres automatycznych i programowanych funkcji ma pozwolić operatorowi skupić się na osprzęcie i otoczeniu roboczym, podczas gdy ciągnik zajmuje się zmianami biegów.

Fiński producent nie zapomniał również o miejscu pracy operatora i obydwa nowe modele A HiTech 4 mogą być opcjonalnie wyposażone w mechaniczną amortyzację kabiny z dwoma drążkami Panharda w którym twardość można wstępnie regulować, tak jak w ciągnikach Valtra serii N i T.

Dodatkowo w traktorach zastosowano zupełnie nową deskę rozdzielczą, która jak zapewnia producent pozwala na dużo lepsze monitorowanie osiągów ciągnika dzięki temu, że wyświetlacz można łatwo dostosować, aby pokazywał informacje dotyczące konkretnego zadania roboczego.

Nowy jest również elektroniczny dżojstik do obsługi ładowacza czołowego, który można doposażyć w przyciski obsługujące 3 i 4 sekcję, a sam fabryczny ładowacz może być m.in. wyposażony w hydrauliczne blokowanie narzędzi.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony użytkowników wraz z nowymi traktorami istnieje teraz także możliwość zamontowania fabrycznego przedniego WOM i TUZ.

Warte podkreślenia jest również to, że obydwa nowe modele Valtry A HiTech 4 są już dostępne w sprzedaży i można je zamawiać.