Valtra serii N piątej generacji została zaprezentowana w 2021 roku. Nowy ciągnik został zaprojektowany w oparciu o nagradzaną czwartą generację i trzeba przyznać, że efekt jest znakomity. 

- Nasze ciągniki zostały zaprojektowane w taki sposób, by oferować klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania ciągnika. Maszyna powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale musi też służyć wielu zastosowaniom. Otrzymaliśmy już niezwykle pozytywne opinie od naszych klientów, z których wielu opisuje ciągnik jako bardzo wygodny i łatwy w obsłudze, zwłaszcza w zakresie inteligentnej technologii rolniczej - powiedział Kimmo Wihinen, kierownik działu ds. projektowania przemysłowego i obsługi użytkownika w firmie Valtra.

Ciągniki marki Valtra zawsze wyróżniały się oryginalnym designem, fot. mat. prasowe AGCO
Ciągniki marki Valtra zawsze wyróżniały się oryginalnym designem, fot. mat. prasowe AGCO

Neo Retro docenione

Jury konkursu doceniło także design w stylu Neo Retro Masseya Fergusona. Po nagrodzie dla ciągnika 8S w 2021 roku przyszedł czas na traktor serii 5S w tym roku.

- Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody Red Dot. Od momentu wprowadzenia na rynek ciągnik MF 5S szybko zyskał doskonałą reputację najlepszego ciągnika dla gospodarstw hodowlanych – powiedział Thierry Lhotte , wiceprezes i dyrektor generalny Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

Nowy Massey Ferguson 5S z pochyłą maską nawiązuje designem do słynnej serii MF 3000 z 1993 roku, fot. mat. prasowe AGCO
Nowy Massey Ferguson 5S z pochyłą maską nawiązuje designem do słynnej serii MF 3000 z 1993 roku, fot. mat. prasowe AGCO

- Model MF 5S jest naprawdę „urodzony na farmie”. Jest godnym następcą kultowej rodziny ciągników z pochyłą maską, której początki sięgają słynnego MF 3000 z 1993 roku. Zdobycie prestiżowej nagrody Red Dot Award: Product Design 2022 pokazuje, w jaki sposób Massey Ferguson wyznacza standardy w tym ważnym segmencie – skomentował wybór jury Jérôme Aubrion, dyrektor marketingu Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

Ceremonia wręczenia nagród i publikacja wszystkich zwycięzców nastąpi 20 czerwca 2022 r. Oznacza to, że wreszcie po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Gala Red Dot ponownie odbędzie się w Essen. 

Tego samego dnia zwycięzcy zostaną opublikowani online w sekcji "zwycięzcy" na stronie Red Dot.