Nowe, pneumatyczne siewniki Venta NCR są oferowane w szerokościach roboczych 4,5 i 5 m ze skrzynią na nasiona o pojemności 1600 litrów. Maszyny są składane do transportu na szerokość zaledwie 2,8 m. Umożliwia to stosunkowo wąski, podłużny zbiornik przesunięty to tyłu.

W przedniej części maszyny umieszczono narzędzie uprawowe – aktywną bronę HR serii 1004 o dopuszczalnej mocy ciągnika – 250 KM. Za nim znajduje się wał doprawiający: Steelliner (550 mm), przeznaczony na lżejsze i średnie gleby pozostawiający płytsze rowki lub Maxipacker (535 mm), który sprawdzi się przede wszystkim na glebach ciężkich.

Za wałem doprawiającym ustawiony został rząd sekcji wysiewających Seedflex. – Maksymalny docisk każdej sekcji to 45 kg, co w połączeniu z podwójnymi talerzami przesuniętymi względem siebie na zawieszeniu równoległobocznym sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się one w uprawach uproszczonych – mówił Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Polska, podczas prezentacji Venty NCR 4500 na targach Agro Show.


Sterownik Quantron S w połączeniu z elektrycznym napędem aparatu wysiewającego umożliwia pełną kontrolę nad wysiewem. Dzięki sterownikowi możliwe jest modyfikowanie dawki podczas pracy, wyprzedzające uruchamianie obrotów aparatu wysiewającego na początku pola, zapamiętywanie danych dotyczących nawet 200 pól, w tym rodzaju materiału siewnego, wielkości dawek, daty wysiewu, liczby godzin itp.