Rolnictwo amerykańskie to przykład prawdziwej ekstensywnej gospodarski rolnej. Farmy nierzadko mają po kilka tysięcy hektarów, a sami farmerzy stawiają na wydajność i niezawodność. Inwestują oni w nowoczesne maszyny, które dzięki swoim rozmiarom i odpowiedniemu agregatowaniu, zmniejszają konieczną liczbę przejazdów roboczych do minimum.

Ponadto powszechnie stosowane w pracach polowych są systemy wytyczania ścieżek w oparciu o nawigację GPS. Przeciętny farmer nie wyobraża sobie prowadzenia opryskiwacza czy kombajnu bez tego systemu.

Rząd amerykański ma bardzo liberalne podejście do sektora rolniczego. Potwierdzeniem tego może być np. fakt, że aby móc kierować ciągnikiem siodłowym z naczepą przewożąc płody rolne na potrzeby gospodarstwa wystarczy posiadanie prawa jazdy na samochód osobowy.

Film został nakręcony podczas sześciomiesięcznej praktyki w gospodarstwie rolnym Jay'a i Jerome'a Harstad o powierzchni 4000 ha, położonego w Północnej Dakocie. Praktyka ta była możliwa dzięki Uniwersytetowi Stanowemu w Columbus, Ohio, a dokładniej działającego tam biura ds. praktyk „The Ohio Program" (TOP). Należy podkreślić, że praktyka w ramach „The Ohio Program" jest płatna, a w ramach pobytu istnieje możliwość studiowania na Ohio State University przez 2-4 miesiące.

 

Pod poniższym adresem można znaleźć materiał filmowy opisujący szczegóły programu praktyk TOP: http://www.youtube.com/watch?v=2EbRZJeOpOc

Oficjalna strona internetowa programu: http://www.ohioprogram.org/