Firma zaprezentuje m.in. największą ładowarkę teleskopową w ofercie Manitou. Model MHT 10225 to olbrzym dźwigający 22,5-tonowe ładunki na wysokość blisko 10 metrów. Ładowarka jest dostępna w ofercie Manitou od 2012 roku.

-MHT 10225 została zaprojektowana do pracy w najtrudniejszych i najróżniejszych warunkach. Cała seria ciężkich ładowarek teleskopowych MHT jest w stanie obsługiwać ciężkie i nieporęczne ładunki, ale to MHT 10225 zmienia oponę o wadze 12 ton z pomocą chwytaka do kół czy chwytakiem do siłowników przenosi siłownik wielkości od 6 do 22,5 cala. Tak szeroki zakres dostępnych osprzętów, obok zwrotności, precyzji i udźwigu, powoduje, że maszyna sprawdza się w bardzo wielu zastosowaniach - wyjaśnia Wojciech Rzewuski, dyrektor zarządzający Manitou Polska.

MHT zasila jednostka napędowa Mercedes OM 904 o mocy 175 KM z napędem hydrostatycznym na cztery koła. Maszyna osiąga siłę uciągu na kołach rzędu 17400 daN. Pompa hydrauliczna zapewnia wydajność 170 l/min (350 barów).

Maksymalna wysokość podnoszenia maszyny to 9,7 m, a zasięg - 5,87 m. Sam olbrzym waży 29,8 tony, mierzy 2,66x6,86x2,96 m (szer.xdł.xwys.) Maszyna sprawdzi się przy najcięższych pracach, także w przemyśle stalowym, drzewnym, w kopalniach i kamieniołomach oraz portach.

-Jej mniejszy brat, ciężka ładowarka teleskopowa MHT 780 o udźwigu 8 ton i 7 metrach podnoszenia, już ciężko pracuje u kilku Klientów Manitou Polska z branży gospodarki odpadami i drzewnej. Model MHT 780 zapewnia pokaźne parametry użytkowe. Przy maksymalnym zasięgu do przodu (4 m), maszyna pozwala operować masą 2,7 tony, a maksymalny ładunek (8 t) podnosi na pełną wysokość - 6,8 m. Dzięki temu MHT 780 dobrze radzi sobie z dźwiganiem osprzętów niezbędnych do pracy w sektorze gospodarki odpadami jak chwytak do sprasowanych bel makulatury, łyżka objętościowa czy łyżka z chwytakiem - mówi Rzewuski.

W gamie maszyn typowo rolniczych, Manitou zaprezentuje nowy model ładowarki: MLT 840 o udźwigu 4 ton i wysokości podnoszenia 7,55 m. To maszyna o wszechstronnym profilu zastosowań przeznaczona w szczególności dla dużych gospodarstw.

Przy wymiarach 2,39 x 2,4 x 5,37 m i prześwicie 41 cm promień skrętu modelu MLT 840 wynosi zaledwie 3,98 m. Siła uciągu na kołach tej maszyny to 9100 lub 9400.

Napęd na koła i układy robocze pochodzi z 4-cylindrowego silnika John Deere 4.5 l spełniającego normę spalin Tier 4/Stage 3B o mocy 115 lub 137 KM. Pompa hydrauliczna ma wydajność 150 lub 180 l/min. Maszyna jest dostępna z przekładnią w wersji automatycznej i manualnej z pięciozakresowym powershiftem.

-Model MLT 840 to hit w ofercie MANITOU. Pod względem wyposażenia stanowi zupełnie nowy standard premium w ładowarkach teleskopowych - podkreśla Wojciech Mańkiewicz, ekspert ds. rynku rolniczego Manitou Polska.

Model MLT 840 w standardzie wyposażony jest w opcje premium maksymalizujące komfort pracy operatora maszyny. Wśród nich są: fotel pneumatyczny, wentylator zwrotny do czyszczenia chłodnicy, Easy Connect System, czyli system redukcji ciśnienia na przyłączu hydraulicznym osprzętu, klimatyzacja, radio CD/MP3 i joystick JSM.

W ofercie nie zabraknie również niewielkiego kompaktu dla mniejszych i średnich gospodarstw. Model MLT 629 ma udźwig maksymalny 2,9 tony, a wysokość podnoszenia to 5,55 m.

120-konny silnik Perkinsa osiągający moment 420 Nm przy 1400 obr./min. został umieszczony z tyłu Maszyny, co poprawia widoczność podczas pracy. Czterozakresowy napęd mechaniczny na cztery koła zapewnia ma zapewnić dobra trakcję, a wydajny układ hydrauliczny pozwala wykonać całkowity cykl roboczy w 22 sekundy.

Producent przewidział dwie szerokości maszyny (od 2 do 2,16 m) i aż trzy możliwe wysokości kabiny operatora zależnie od warunków pracy (od 2,06 do 2,3 m). Model 629 szczególnie nadaje się do użytkowania w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji mleka i hodowli zwierząt gospodarskich, ponieważ ładowarka bez problemu zmieści się w wiekszości budynków gospodarczych.

Najciekawszą promocją cenową będzie objęty nowiutki model ładowarki teleskopowej MT 835. Udźwig maksymalny maszyny to 3,5 tony, a wysokość podnoszenia - 7,75 m. Silnik to Perkins 102 KM.

- W odpowiedzi na słabszą sytuację ekonomiczną polskich gospodarstw i firm budowlanych postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu Klientów na nieco tańsze, ale wciąż wysokiej jakości, wydajne rozwiązanie i udostępnić MT 835 w promocyjnej cenie 49900 euro netto (maszyna z widłami do palet). To najniższa cena ładowarki Manitou w tym roku. Oferta promocyjna trwa do końca września 2013. Część z naszych stałych Klientów z rynku rolniczego korzysta już z innych modeli serii MT i z tego, co wiemy, maszyny spełniają ich oczekiwania. MT 835 spokojnie poradzi sobie w mniej wymagających aplikacjach rolniczych - zapewnia Wojciech Rzewuski.

Oprócz oferty produktowej na sotisku Grupy nie zabraknie innych atrakcji. Równoważnia Szoszonów, rzut na rogi bizona, malowanie wzorów indiańskich, pokazy rękodzieła i tradycyjnych tańców indiańskich - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na zwiedzających.