Zestawy Maestro Plus są oferowane w dwóch szerokościach roboczych: 3 i 4 m.Na wysoką wydajność nowych wersji urządzeń niewątpliwie wpływają potężne zbiorniki na nasiona. W wersji 3-metrwoej zasobnik został zwiększony z 3500 do 4200 litrów, a w 4-metrowej – z 4700 aż do 5700 litrów.

Aparaty wysiewające można łatwo przestawić do pracy z drobnonasiennymi. Wystarczy odłączyć sprzęgiełko i część wałka z kołeczkami przeznaczonymi do nasion zbóż przestaje się obracać. Najmniejsza możliwa dawka wysiewu wynosi 1,5 kg/ha.

W opcji dostępny jest także zasobnik do wysiewu mikronawozów. Osobna skrzynia wyposażona w we własne aparaty wysiewające, może być podłączona do głównych przewodów nasiennych. Wysiew może być przeprowadzony doglebowo lub napowierzchniowo. Urządzenie może pełnić również służyć do podsiewu traw.

Charakterystyczną cechą Maestro Plus jest regulacja głębokości siewu, która jest dokonywana przez pojedyncze redlice, a nie za pomocą kółek kopiujących. Nacisk na pojedynczą redlicę jest regulowany w zakresie od 8 do 140 kg za pomocą dwóch sprężyn.

Komputer Wizard-drive (wyposażenie standardowe) kontroluje i pokazuje postęp pracy. Na elektronicznym wyświetlaczu można śledzić prędkość jazdy, obsianą powierzchnię, kontrolować znaczniki i zakładanie ścieżek przejazdowych, a czujniki w zbiorniku i mierzące prędkość napędu wywołują alarm, jeżeli zbiornik jest pusty lub jeśli w pomiarze nasion występują błędy.

W odniesieniu do wcześniejszej wersji, w Maestro Plus zastosowano mi.in. nową, wzmocnioną konstrukcję zaczepu packera, mocniejsze łożyska brony talerzowej i redlic wysiewających (łożyska 2-rzędowe serii 33 zamiast serii 32), wzmocnioną konstrukcję ramion znaczników oraz ramion brony zagarniającej. Ważnym elementem jest nowa, bezstopniowa przekładnia wałka wysiewu nawozów, dzięki której można je wysiewać precyzyjnie już od 5 kg/ha.