- Jedną z najważniejszych zalet tych ciągników jest prosta konstrukcja - mówi Mirosław Nabereżny, specjalista ds. marketingu w firmie Romanowski.

W skład nowej serii wchodzą cztery maszyny z silnikami czterocylindrowymi marki Prekins generującymi moc od 80 do 115 KM. Wszystkie maszyny, za wyjątkiem największego – 115-konnego modelu X60.50, mają układ wtryskowy wyposażony w pompę rotacyjną z tradycyjnym sterowaniem mechaniczny. X60.50 ma elektroniczny układ wtrysku paliwa Common Rail.

Ciągniki, w porównaniu do poprzednich modeli, charakteryzują się m.in. zmodyfikowanymi przekładniami. W skrzyniach 36/24 dodano m.in. regulację czułości elektrohydraulicznego rewersu. Zmieniono również sposób przełączania trzech półbiegów – z suwaka na przyciski, co ma wyeliminować możliwość przypadkowego przełączenia np. o dwa półbiegi, co jednocześnie ogranicza ryzyko awarii przekładni. W standardzie są również biegi pełzające

Do obsługi tylnego TUZ zastosowano układ EHR z przyciskami do obsługi zewnętrznej na błotnikach. Układ hydrauliczny posiada dwie pompy (jedna do obsługi podnośnika i hydrauliki zewnętrznej, druga wyłącznie do układu kierowniczego) o wydajnościach 60 i 30 l/min.

WOM ma dwa zakresy prędkości. Do wyboru jest 750/1000 obr./min lub 540/1000. Wałek włącza się przyciskiem, ale już zmiana zakresu prędkości jest mechaniczna.

Komfort pracy operatora podnosi nowa kabina. Jest to konstrukcja czterosłupkowa, zapewniająca szerokie pole widzenia. W środku zmieniono pulpit deski rozdzielczej, fotel posiada regulację pneumatyczną. Pasażer ma do dyspozycji dość wygodny fotel z pasami. W dachu znajduje się obszerne okno, które nie używane można przysłonić roletą.

- Ciągnik nadaje się do ładowacza, w niektórych gospodarstwach może pracować jako główna siła pociągowa. 115 KM przy wadze 4800 kg może spełnić oczekiwania przy wielu pracach polowych. Ciągniki X60 mieszczą się w najpopularniejszym segmencie mocy. Są dobrze wyposażone i bardzo uniweralne - przekonuje Nabereżny.

Cena wyjściowa najmocniejszego modelu X60.50 to około 220 tys. zł netto.