Nowością klasie tzw. Lekkiej jest seria City i City K o dopuszczalnym obciążeniu czołowym 1,5 tony. W standardzie są wyposażone w dwa siłowniki umożliwiające niezależne, bezstopniowe sterowanie położeniem skrzydeł w zakresie do +/- 30 stopni. Seria K (komunal) została zaprojektowana do ciągników małej mocy.

Do niewielkich pojazdóe i precyzyjnego odśnieżania chodników, wąskich jezdni i małych placów Samsz poleca pługi z serii Smart. Minimalna szerokość robocza zaczyna się tutaj już od 102 cm. Z kolei PSV UpH to pługi klasy średniej (dopuszczalne obciążenie do 6 ton) z układem unoszenia i własnym systemem hydraulicznym. Można je zamontować na dowolnym pojeździe ciężarowym lub ciągniku. Zamontowany system hydrauliczny pozwala na niezależne manewrowanie okładnicami. Uchylne listwy zgarniające, zamortyzują uderzenie w przeszkodę.

Do większych maszyn polecane są pługi typu AlpS o dopuszczalnym obciążeniu czołowym do 12 ton. Wersje AlpS Up i AlpS UpH (H- z własnym, niezależnym systemem hydraulicznym) umożliwiają zawieszenie na płycie czołowej dowolnego ciągnika i samochodu ciężarowego.

Kolejną nowością jest regulowane hydraulicznie uchylanie odkładnicy w pługach Storm. Odpowiednio wyprofilowane, zewnętrzne rogi odkładnic umożliwiają bliskie podjechanie pługiem pod przeszkody, znajdujące się na poboczu drogi. Pługi z oznaczeniem Safe, za sprawą kształtu odkładnicy oraz specjalnego gumowego rękawa, pozwalają na pracę w sypkim i obfitym śniegu bez jego odrzutu na szybę. Od tego sezonu we wszystkich modelach serii PSS Safe i PSC Safe zostały zamontowane uchylne lemiesze. Dodatkowym wyposażeniem jest m.in. niezależny układ hydrauliczny.

Do montażu z tyłu przeznaczone są pługi Nivo 250, które można zastosować jednocześnie do lekkich robót ziemnych - podobnie jak spychacze SC. Spychacze mogą być również przydatne na przykład w rozgartaniu kiszonki na pryzmach.