To, co w głównej mierze zadecydowało o targowym sukcesie maszyny, to przede wszystkim innowacyjna budowa wzmocnionego wysięgnika, hydrauliczny sprzęgacz, nowa kabina, silniki i sposób umieszczenia chłodnicy w maszynie oraz masywne podwozie.

Maszyna dysponuje silnikiem Perkinsa o mocy 100 KM, a maksymalny udźwig wysięgnika to 3,5 tony. ciekawym rozwiązaniem jest Speed Management, który umożliwia pojazdowi poruszanie się ze zredukowaną prędkością bez zwiększania jej nawet podczas osiągania maksymalnych obrotów silnika. Prędkość jazdy może być ustawiana przez operatora w zakresie procentowym prędkości maksymalnej.

Standardem w ładowarce są trzy tryby sterowania skrętnymi czterema kołami: tylko przód oraz przód i tył do skrętu i jazdy na skos.

Wraz z nowym, sześciometrowym modelem TL360, ładowarka TL470 jest częścią nowej generacji ładowarek teleskopowych Bobcat. Oferują one szereg ulepszeń, nowych funkcji i opcji dla tego segmentu maszyn różnych marek. Przykładem jest opatentowana, asymetryczna kabina, zapewniająca niezakłócony widok całego tyłu maszyny oraz wokół niej aż po ramię wysięgnika. W środku kabiny panuje porządek i ergonomia rozmieszczenia elementów sterowania.

Nagroda Innowacyjności dla Bobcata TL470 była jednym z siedemnastu wyróżnień, jakie zostały wręczone na targach. W imieniu marki Bobcat, odebrał ją Bator Ferenc, reprezentant dealera – firmy DM-KER KFT.