Model 9580 należy traktować jako rozszerzenie modelu 9080. Model 9580 będzie standardowo wyposażony w silnik Deutz TCD 4.1 S5 (115 kW / 156 KM). Za przetwarzanie spalin odpowiadają DOC (katalizator oksydacyjny), DPF (filtr cząstek stałych silnika wysokoprężnego) i SCR (selektywna redukcja katalityczna). Silnik odpowiada aktualnej normie emisji spalin Stage V. Ponadto maszyna oferuje wydajność pompy hydrauliki 180 l/min.

 Model 9580T jako ładowarka kołowa teleskopowa poza wysoką funkcjonalnością i dużą wygodą pracy  w porównaniu z normalną ładowarką kołową z ramieniem załadowczym oferuje ramię teleskopowe, dzięki czemu oferuje znacznie wyższy zasięg (5,48 wobec 4,26 m).

Nowa przekładnia Power Drive 370

 Seria 90 jest opcjonalnie wyposażona z nowo opracowaną przekładnię Power Drive 370. Chodzi tutaj o bezstopniową przekładnię hydrostatyczną, która osiąga wyższe siły ciągu i prędkości jazdy niż dotychczas opracowane rozwiązania.

Oprócz dobrze znanych pozytywnych właściwości znanych z napędów hydrostatycznych, takich jak łatwe cofanie, dobre dozowanie i możliwość precyzyjnego sterowania, hamowanie hydrauliczne i wspomaganie siły hamowania, szeroki zakres konwersji technologii 45 st. pozwala również na przejechanie całego zakresu prędkości od 0 do 40 km/h bez konieczności zmiany biegów. Zapewnia to użytkownikowi bardzo wysoki poziom komfortu jazdy, ponieważ nie dochodzi do przerw w sile pchającej, ani nie występują szarpnięcia związane ze zmianą biegów. W typowych warunkach pracy w rolnictwie, np. podczas przeładunku w cyklu Y, istnieje duże zapotrzebowanie na stałe siły uciągu i pociągowe przy niskich prędkościach jazdy 10–20 km/h. W przypadku zastosowań, które wymagają jeszcze większej siły uciągu, producent oferuje nowym modelom opcjonalnie o 25 proc. większą siłę uciągu 10,1 t przy jednoczesnej prędkości maksymalnej 30 km/h.

Mimo wielkości kompaktowe wymiary

Wraz z łyżką obydwa modele 9580 i T9580 oferują długość całkowitą 7,10 m i szerokość 2,39 m ze standardowymi oponami. Wysokość ładowarki wynosi 3,10 m. Ze względu na wymiary i ciężar, maszyny są wyposażone w przegub centralny i oś wahliwą z tyłu, co ma gwarantować optymalną zwrotność i trakcję. Kąt skrętu 40 st. pozwala na uzyskanie  wewnętrznego kąta skrętu na poziomie 2,45 m.

Wygoda i ergonomia

Przestronna kabina o dobrej widoczności została opracowana z najnowszą wiedzą w zakresie ergonomii i widocznością. Wszystkie elementy obsługi w niniejszej kabinie znajdują się w zakresie widoczności i są łatwo dostępne. Za pomocą dużego cyfrowego wyświetlacza 7“ operator ma zawsze podgląd całej maszyny i najważniejszych funkcji. W razie potrzeby ilość przepływu oleju hydraulicznego można ustawić ręcznie za pomocą pokrętła sterującego „Jog Dial”. Jest to znaczna zaleta, kiedy maszyna napędza hydrauliczny osprzęt dodatkowy, który nie wymaga pełnej wydajności hydraulicznej maszyny. Daje to kierowcy możliwość delikatnej i chroniącej zasoby naturalne pracy z maszyną i osprzętem dodatkowym. Konsola z joystickiem wielofunkcyjnym ze sterowaniem proporcjonalnym, „Jog Dial” oraz elektronicznym gazem ręcznym i hamowaniem impulsowym została zaprojektowana z amortyzowanym siedzeniem, ułatwiając w ten sposób komfortową jazdę. Standardowa automatyka klimatyzacji umożliwia dobry przepływ powietrza w kabinie i dba o niemęczącą pracę. Opcjonalnie można dodać ogrzewanie postojowe.

Podczas rozwoju przemyślano również łatwość konserwacji. Maskę silnika można w prosty sposób podnosić do góry, a kabina jest pół-przechylna. Błotniki można zdejmować, a dzięki dalszym łatwo dostępnym klapom kontrolnym można łatwo dokonać serwisu, ponieważ dostępne są wszystkie ważne elementy.

Transport słomy stał się teraz prosty

Seria 90 może transportować słomę z masą przyczepy do 18 t. W tym celu do dyspozycji są następujące złącza tylne: standardowy jest system samozabezpieczającego sprzęgła. Opcjonalnie dostępny jest automatyczny sprzęg przyczepy. Dodatkowo dostępne są następujące opcje sprzęgania w połączeniu z zaczepem o regulowanej wysokości: Automatyczny zaczep przyczepy, zaczep kulowy K50 (przyczepa samochodowa), zaczep kulowy K80, Piton Fix i CUNA D3. Oferowany jest również zaczep Auto-Hitch. 

Różnorodność wyposażenia opcjonalnego

Seria 90 ma duży wybór wyposażenia opcjonalnego. Opcja 40 km/h umożliwia szybkie pokonywanie większych odległości i zastosowanie maszyny jako maszyny pociągowej. Pakiet reflektorów roboczych LED oferuje większą wygodę i bezpieczeństwo w ciemności. Moc hydrauliczna jest standardowo na poziomie 150 l/min. Z opcją High-flow osiąga się poziom 180 l/min. Możliwe jest również dodanie 4. obwodu sterowania i amortyzacji ramienia. Informacje dotyczące dalszego wyposażenia opcjonalnego można uzyskać u producenta.