W wersji wyposażenia Warrior dostępne są teraz wszystkie modele Serii 6 (6155, 6165, 6175, 6185, 6205, 6215) ze wszystkimi rodzajami układów przeniesienia napędu: Powershift, RCshift ,TTV.

Powershift i RCshift to skrzynia z 5 biegami oraz 6 półbiegami Powershift pod obciążeniem, która bez reduktora oferuje 30+15 a z reduktorem 54+27 przełożeń. W modelach Powershift operator zmienia biegi dźwignią, a półbiegi przyciskami. W RC-shifcie nie ma dźwigni zmiany biegów, przełożenia zmieniane są za pomocą joysticka. RCshift oferuje także tryb półautomatyczny (ciągnik sam zmienia półbiegi Powershift) oraz dwa tryby automatyczne (ciągnik zmienia sam biegi i półbiegi).

Z kolei przekładnia bezstopniowa TTV produkowana przez ZF jest oferowana w wersji standardowej lub HD (heavy duty). Skrzynia posiada cztery przekładnie planetarne i pakiet hydrostatyczny. Tylko do 40 proc. mocy przenoszona jest na koła poprzez hydrostat, co zapewnia jej dużą sprawność. 

Zobacz: Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV Warrior - niecodzienny design, ale co jeszcze?

Agrotron w wersji Warrior dostępny jest z osią przednią o całkowicie nowej konstrukcji, produkowaną w zależności od modelu przez firmy Carraro lub Dana. Amortyzacja osi działa adaptacyjnie do prędkości jazdy, siły hamowania i warunków terenowych i zmienia sposób działania i twardość zawieszenia. Dodatkowo ciągnik posiada system Anti-Dive zapobiegający nurkowaniu przodu w trakcie hamowania. Układ posiada możliwość rozłączenia amortyzacji. Po uruchomieniu napędu na cztery koła układ amortyzacji nadal działa w pełnym zakresie iż pełną skutecznością.

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne modeli Serii 6 w wersji Warrior:

- Standardowy kolor Deutz-Fahr zielony
- Specjalny kolor wersji Warrior czarny

 Warto przypomnieć, że pakiet standardowego wyposażenia Warrior obejmuje:

- chromowaną osłonę rury wydechowej,
- ksenonowe lampy ostrzegawcze,
- fotel Max Comfort Evolution Active DDS XXL
- radioodbiornik z USB
- specjalną matę podłogową.

Opcjonalnie, model WARRIOR może być wyposażony w specjalny pakiet oświetlenia LED Plus z lampami LED pod dachem kabiny z przodu i z tyłu, na słupkach i w masce silnika.