Modele 8100, 8200 oraz biorący udział w pokazie podczas Zielonego Agro Show model 8300 mają teraz większą moc silnika. Sieczkarnia polowa 8100 z 9-litrowym silnikiem jest teraz w stanie generować maksymalną moc 431 KM, zastępując tym samym aktualny model 8200.

Od 2023 r. sieczkarnia polowa 8200 będzie mieć większy, 13,5-litrowy silnik, przez co moc wzrośnie o 34 KM, osiągając wartość 465 KM.

Gamę mniejszych modeli serii 8000 o zwiększonej mocy zamyka nowy model 8300, którego maksymalna moc wynosi teraz 505 KM w porównaniu z dotychczasowymi 490 KM.

Zgniatacz Dura Line z powłoką Busa CLAD

Aby jeszcze bardziej podnieść osiągi i zmniejszyć koszty operacyjne, zgniatacz ziarna Dura Line ma teraz nową powłokę Busa CLAD. Opracowano ją specjalnie na potrzeby intensywnie eksploatowanych komponentów maszyny i jest dostępna ona w przypadku wszystkich modeli serii 8000 i 9000.

Oprócz wydłużenia trwałości użytkowej pozwala również na obniżenie kosztów eksploatacyjnych w przeliczeniu na tonę zebranego materiału.

Nowy wysokoprzepustowy podbieracz 30R

Aby w pełni korzystać z mocy oferowanej przez maszyny John Deere, firma Kemper oparcowała nowy podbieracz do trawy 30R o szerokości roboczej 2,7 m. Nowe podbieracze serii R zaprojektowano z myślą o wysokiej wydajności i wyposażono w duży przenośnik ślimakowy o średnicy 80 cm, głębokie zwoje ślimaka o średnicy 20 cm oraz 6 listew palców nagarniacza z zębami o grubości 6,5 mm.

W celu zapewnienia wykorzystania pełnej oferowanej przez maszyny John Deere mocy podczas rozdrabniania model 30R wyposażono również w napęd bez łańcucha oraz wzmocnione części zużywalne, przez co zmniejszają się koszty eksploatacji.

Szybkie i łatwe planowanie pracy

John Deere oferuje szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie komfortu operatora w okresie intensywnego korzystania z sieczkarni. Jednym z nich jest AutoSetup.

Maszyna z modemem JDLink może bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations Center. Pozwala to konfigurować, planować i monitorować przepływy pracy w jednym portalu online.

Za pomocą John Deere AutoSetup informacje te można następnie bezpośrednio przesłać do sieczkarni na polu. Zaplanowane harmonogramy pracy zostaną automatycznie wyświetlone na wyświetlaczu 4. generacji, gdy maszyna przekroczy granicę wyznaczonego pola. Operator ma dzięki temu bezpośredni dostęp do dokładnych informacji o liniach prowadzenia, ustawieniach poszczególnych prac i granicach pola.

Co nowego w serii 9000

Podobnie jak wcześniej sieczkarnie polowe 9500 i 9600 model 9700 również będzie teraz wyposażony w silnik JD18X, który nie wymaga płynu układu wydechowego AdBlue (DEF). 18-litrowy silnik John Deere zdecydowanie podniesie wydajność sieczkarni polowej.

Dodatkowo oferuje rozwiązanie HarvestMotion Plus, które ma zwiększać moment obrotowy oraz generować więcej mocy przy niskich prędkościach obrotowych silnika. W rezultacie sieczkarnia polowa 9700 może się teraz pochwalić mocą aż do 825 KM.

Ponadto wszystkie sieczkarnie serii 9000 są teraz wyposażane w nowozaprojektowaną, dłuższą o 20 cm rurę wyładowczą. Dzięki zoptymalizowanemu kształtowi i konstrukcji pozwala ona osiągnąć większą przepustowość oraz umożliwia lepszą kontrolę materiału podczas rozdrabniania. Dodatkowe otwory ułatwiają wykonywanie czynności konserwacyjnych.