Nowy produkt – model T544/3 o pojemności 8000 litrów, to przede wszystkim ukłon w stronę branży komunalnej i związanych z nią firm i zakładów. Wóz asenizacyjny jest znacznie tańszy od wielofunkcyjnych samochodów.

Maszyna wzbudziła spore zainteresowanie podczas wystawy Agro Show. W produkcji Pomotu są już modele o różnych pojemnościach zbiorników
 
To co go wyróżnia, to jego zastosowanie. Zbiornik jest podzielony na dwie części – 3000 litrów na wodę i 5000 lirów na osad. Zbiornik można dowolnie podzielić, według zaleceń klienta. Maszyną można wypompować nieczystości i udrażniać kanalizację. Model prezentowany na targach posiadał zwijadło z wężem wysokociśnieniowym o długości 60 metrów.

Wykonanie wielofunkcyjnego wozu było możliwe dzięki zastosowaniu zestawu Garda Jet składającego się z mocnego kompresora oraz wysokociśnieniowej pompy. Ponadto jak inne wozy Pomotu, zbiornik i rama zostały obustronnie ocynkowane ogniowo. Zbiornik został wykonany z blachy o grubości 5 mm i jest wyposażony w tylny właz 900 mm oraz górny właz 500 mm z metalową, ocynkowaną drabinką.