W niespełna 3 miesiące od formalnego wdrożenia pomysłu, z taśm zjechały pierwsze przyczepy rolnicze.

- Wykonaliśmy niewyobrażalny ogrom pracy w tak krótkim czasie. Piątego maja 2009 r. wyjechała pierwsza przyczepa wyprodukowana przez Wielton Agro PRS-2W8. Przepełniła nas duma. We wrześniu tamtego roku wyprodukowaliśmy setną przyczepę, a sieć handlowa liczyła już 37 dealerów. W 2010 r. niemal wszyscy dealerzy w Polsce chcieli sprzedawać Wielton, a dynamika sprzedaży była już tak duża, że nie nadążaliśmy z produkcją - wspomina Dariusz Porzuczek, dyrektor handlowy działu Wielton Agro. - Po 20 miesiącach od powstania idei, we wrześniu 2010 r. uroczyście przekazaliśmy klientowi tysięczny egzemplarz przyczepy. Było to na targach Agroshow - dodaje

Po pięciu latach stanęliśmy w punkcie, w którym trzeba zdecydować co dalej. Wiemy jedno: pojęliśmy decyzję, że chcemy budować i budować pozycję działu Agro taką, jaką mamy w pojazdach drogowych - powiedział Jarosław Andrzej Szczepek, prezes zarządu Wielton, podczas przemówienia na gali 5-lecia powstania działu Agro Wielton. - Jest to dla nas bardzo ważne. Przed nami stoi perspektywa roku 2020. Chcemy przygotować naprawdę dobre produkty, zmienić technologię produkcji, chcemy sięgnąć po środki unijne żeby stać się potęgą w dziale Agro - dodał.

Dział Wielton Agro powstał 5 lat temu gdy branżę transportową w Polsce i Europie pogrążył kryzys. I to właśnie było impulsem to rozpoczęcia produkcji przyczep dla rolnictwa. - Gdyby nie kryzys, nie byłoby nas dzisiaj w tym miejscu - powiedział Paweł Szatanik, przewodniczący rady nadzorczej Wielton. - To kryzys wymusił na zarządzie i właścicielach firmy aby zapełnić moce produkcyjne. Zrodził się pomysł na Agro i stąd to się wzięło. W tej chwili ten dział to druga, bardzo silna noga Wieltonu.