W tym roku firma New Holland postanowiła zaprezentować swoje produkty nie w objazdowym Demo Tour, ale w specjalnie przygotowanym pokazie – wiosce New Holland. Do Suchodębia k. Gostynina zwieziono całą paletę maszyn, rozstawiono namioty seminaryjne, przygotowano pola pokazowe.

Odwiedzający mogą zasięgnąć zarówno wiedzy teoretycznej o poszczególnych maszynach, jak również zobaczyć je podczas pracy. W poszczególnych namiotach przygotowano prezentacje tematyczne, m.in. na temat nowych silników spełniających kolejne normy czystości spalin, rozwoju technologii produkcji i wykorzystania alternatywnych paliw (ogniwa wodorowe, biogaz, energia z wiatru i słońca), poszczególnych modeli ciągników i kombajnów i rozwiązań technicznych w nich zastosowanych.

Kulminacyjnym punktem każdego dnia jest pokaz maszyn w pracy. Słowa uznania organizatorom należą się za to, iż prace są wykonywane w zupełnie naturalnych warunkach i prezentowany jest technologiczny ciąg maszyn. Najpierw łan pszenicy jest koszony przez trzy różne kombajny zbożowe (z serii TC, CX, CR), gdzie można porównać prędkości pracy poszczególnych maszyn. Następnie słoma jest prasowana za pomocą pras zwijających i kostkujących wielkogabarytowych. Potem jest zwózka balotów ciągnikami z ładowaczami czołowymi i ładowarką teleskopową. Ostatnim etapem jest uprawa ścierniska z jednoczesnym pokazem największych ciągników z serii T7 i T8.

- Suchodębie jest miejscem gdzie zawsze najnowsze technologie były wdrażane jako pierwsze, jak na przykład lokomobile z początku XX w. O tym iż majątek w Suchodębiu należał do wiodących w kraju świadczy chociażby fakt, że gościł w nim prezydent Mościcki – podkreślił Józef Dębski z New Holland.

Impreza trwa od 16 do 20 sierpnia.