Pierwszym z wozów Modulo Advantage jest maszyna o pojemności 11 000 l wyposażona w rampę rozlewającą o szerokości 7,5 m. Wóz ten został nagrodzony tytułem Maszyna Roku 2019 na targach SIMA w Paryżu, w lutym bieżącego roku. Jest to konstrukcja ze zintegrowaną ramą wykonana z dwustronnie ocynkowanej stali. Maszyny wyposażono w osie ADR i ogumienie 800/65R32 a także pneumatyczny układ hamulcowy. Wóz jest ponadto wyposażony w amortyzowany dyszel i może współpracować z ciągnikami o mocy ok. 110 KM. Cena limitowanej wersji Advantage to 143 990 zł netto.

– Nawiązując do nazwy serii Advantage, chcieliśmy, aby wszystkie korzyści wypracowane przez nas w procesie wytwarzania sprzętu były odczuwalne bezpośrednio przez konsumenta – wyjaśnia Valéry Bailly, dyrektor handlowy firmy Joskin.

– W ten sposób, za cenę maszyny standardowej, odbiorca może nabyć pojazd wyposażony w liczne opcje, który będzie mógł dostosować do warunków występujących w jego gospodarstwie. Każdy model ma przygotowanie do dodatkowego wyposażenia, można go również doposażyć pod kątem indywidualnych potrzeb. Dzięki standaryzacji części i podzespołów marki Joskin, w każdej chwili możliwa jest adaptacja w zależności od zapotrzebowania – dodaje.

Najnowszym produktem z serii Advantage jest wóz asenizacyjny Modulo2 XXL. Ma on pojemność 20 000 litrów, tandemowe zawieszenie i koła o dużej średnicy (650/65R26,5). Poza tym układ jezdny Roll-Over jest przykręcany i przesuwany. Cena maszyny to 152 500 zł netto.