Zmniejszenie wysokości nowych maszyn osiągnięto dzięki przesunięciu osi jezdnej za zbiornik. Modele występują w trzech wariantach: WP Compact 8, 10 i 12 o pojemnościach 8, 10 i 12 metrów sześciennych. Ich wysokość to 2280, 2560 lub 2680 mm i udało się ją zmniejszyć w stosunku do modeli WP o tych samych pojemnościach z osią osadzoną pod zbiornikiem o odpowiednio 135, 250 i 180 mm. Obniżenie wysokości wozów paszowych często nie tylko stwarza możliwość wjazdu do obory, ale też pozwala na jego łatwiejszy załadunek. 

Nowe maszyny mogą współpracować z ciągnikami o mocy od 45 KM w przypadku modeli WP 8 Compact i od 55 KM w przypadku wozów WP 10 i WP 12 Compact.

Pierwszy model wyposażono w 7 noży, zaś pozostałe dwa w 9. Wszystkie modele standardowo wyposażone są m.in. w reduktor obrotów, wałek odbioru mocy, system wagowy oparty na sensorach czy wskaźnik otwarcia okna wysypowego. Opcjonalnie dostępne są takie elementy jak: elektroniczne sterowanie mechanizmami, doświetlenie strefy wysypu paszy, programowalna waga elektroniczna i kamera cofania.