- Rozwiązanie pozwala zobaczyć dokładnie to, co jest pokazywane na wyświetlaczach maszyny pracującej na przykład gdzieś w polu. Dzięki temu można szybko pomóc operatorowi, który na przykład pogubi się w jakichś ustawieniach - mówi Tomasz Cichocki z John Deere Polska.

Z systemem Remote Display Access (RDA) doświadczony użytkownik może za pomocą połączenia internetowego zobaczyć na komputerze informacje dostępne w danym momencie na wyświetlaczach oraz terminalach ISOBUS pracujących ciągników i innych maszyn. Oznacza to, że kierujący może uzyskać w danym momencie zdalne wsparcie w obsłudze coraz bardziej skomplikowanych urządzeń, ich ustawieniach, czy nawet w usunięciu niektórych usterek.

System jest zgodny ze strategią John Deere FarmSight, w skład której wchodzą zaawansowane produkty rolnictwa precyzyjnego i zdalnego zarządzania maszynami. Dzięki nagrodzonemu produktowi, możliwa jest praca złożonymi maszynami nawet przez mniej doświadczonego kierowcę, gdyż w każdym momencie może uzyskać pomoc na przykład w ustawieniu ciągnika i dowolnej, współpracującej maszyny sterowanej przez ISOBUS, tym samym uzyskując optymalne parametry pracy i wydajności.

SIMA to druga na Świecie pod względem wielkości wystawa rolnicza. Impreza jest organizowana w cyklu dwuletnim - kolejna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-28 lutego 2013 r.