Współpraca John Deere Polska ze szkołą trwa od ponad roku. W jej murach i na szkolnych polach firma prowadzi centrum szkoleniowe. W zamian dostarcza szkole materiały dydaktyczne i wypożycza maszyny. Dzięki temu młodzi adepci rolnictwa mogą poznawać nowe technologie nie tylko w teorii, ale i w praktyce. – Nasza młodzież może korzystać z ciągników i najnowszych osiągnięć w sposób czynny – chwali się Stanisław Kosmowski, nauczyciel mechanizacji rolnictwa. – Są przedmioty, na przykład „Nauka obsługi maszyn rolniczych”, gdzie poszczególne tematy są realizowane na przykładzie maszyn John Deere – dodaje. Zduńska Dąbrowa była  również w tym roku miejscem spotkań w ramach programu „Zielone szkoły”, organizowanego cyklicznie przez firmę z logiem jelonka .

O wyborze centrum szkoleniowego zdecydowała lokalizacja w centrum Polskioraz odpowiednie wyposażenie. – Szukaliśmy takiego miejsca gdzie będzie odpowiednie zaplecze – mówi Marta Bukwaś, specjalista ds. Marketingu i e-Komunikacji. – Musiało być pole, żeby można było przeprowadzać demonstracje „na żywo” oraz sale wykładowe.

Na terenie szkoły organizowane są spotkania dla klientów, podczas których mogą zobaczyć i ocenić, jak maszyny sprawują się podczas prac w polu, szkolenia dla dilerów z całej Polski oraz spotkania dla dziennikarzy.

Źródło: farmer.pl