Urządzenie o którym mowa - Würth ASS 18-1/4 Compact M-Cube – jest z pewnością nietuzinkowe. Oferuje bowiem 3 prędkości obrotowe oraz 3 specjalne zakresy wspomagania zakręcania śrub lub wkrętów. 

Wkrętarka może pracować w 3 specjalnych trybach:

  •  Tryb Auto Stop, odpowiedni do dokręcania metrycznych połączeń śrubowych z automatycznym zatrzymaniem.
  • Tryb wspomagania

– przy obrotach zgodnych z ruchem wskazówek zegara: 30% maksymalnej prędkości obrotowej dla łatwego dokręcania, następnie automatyczny wzrost do maksymalnej prędkości obrotowej.

– przy obrotach w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: 6 uderzeń impulsowych, po których następuje zwiększenie prędkości obrotowej w celu delikatnego poluzowania połączeń śrubowych.

  • Tryb TEK to 100% maksymalnej prędkości obrotowej. Możliwa jest automatyczna redukcja do 70% maksymalnej prędkości obrotowej podczas wiercenia w blasze, co zmniejsza ryzyko zerwania śruby.

Przełączenie na tzw. tryb biegów daje możliwość wyboru 3 różnych prędkości obrotowych (750/2200/3000 obr./min.) i tym samym – 3 różnych momentów dokręcających lub odkręcających, gdzie maksymalny to aż 295 Nm.

Silnik urządzenia jest bezszczotkowy. Dodatkowo, posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, dzięki czemu jest bezobsługowy, trwały i wydajny.

Urządzenie cechuje wysoki poziom ergonomii oraz łatwość i wygodę użycia. Konstrukcja jest kompaktowa, ma gumowy uchwyt chroniący przed drganiami i uślizgiem. Wkrętarka z akumulatorem wazy zaledwie 1,8 kg.

Zintegrowany uchwyt szybkowymienny na bity ¼ cala E 6.3 umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę końcówek. Maksymalny rozmiar śruby do wkręcenia to M16.

Należy pamiętać, że zakrętarki udarowe nie są tym samym, co klucze dynamometryczne. Połączenia wymagające określonego momentu obrotowego należy po dokręceniu sprawdzić za pomocą urządzenia do pomiaru momentu obrotowego.

Cena katalogowa zestawu z nową zakrętarką Würth ASS 18-1/4 Compact M-Cube to ok. 1850 zł.

Tysiące różnego rodzaju narzędzi znajdziesz na Gieldarolna.pl