Do oferty handlowej Kuboty w Polsce weszły oficjalnie pojazdy użytkowe RTV900. Maszyny były już prezentowane podczas jesiennej wystawy Agro Show oraz regionalnych pokazach organizowanych przez przedstawicielstwo firmy. - Zainteresowanie jest duże. Uważamy iż jest to produkt przyszłościowy, który sprawdzi się zarówno w rolnictwie jak i w usługach komunalnych. Pojazdy Kubota RTV900 to maszyny wielofunkcyjne, które świetnie posłużą jako maszyny do wielu zadań w gospodarstwie oraz do rozrywki - uważa Andrzej Sosiński, specjalista do spraw marketingu polskiego oddziału Kuboty.

Kubota RTV900 to pierwszy pojazd użytkowy z serii RTV, który został wprowadzony do sprzedaży w Polsce. Maszyny tej serii są jednak popularne w innych krajach na Świecie.

W porównaniu do konkurencyjnych pojazdów maszyny wyróżnia m.in. duża ładowność, aż do 500 kg, i wysokoprężny silnik diesla gwarantujący efektywną oraz ekonomiczną pracę. Opcjonalne wyposażenie w układ hydrauliczny ułatwia opróżnianie załadunku oraz podczepianie dodatkowego osprzętu. Co ważne, pojazd RTV900 można zarejestrować jako ciągnik rolniczy, co oznacza że jego zakup może być subsydiowany na przykład środkami unijnymi.

Napę na koła jest przenoszony przekładnią hydrostatyczną, dzięki czemu prowadzenie pojazdu jest bardzo proste - kierowca do zmiany prędkości używa jedynie pedału gazu. Dla łatwego doboru przełożenia do danego zadania, RTV900 wyposażono w reduktor z trzema przełożeniami jazdy do przodu i biegiem wstecznym. Napęd na cztery koła jest załączany mechanicznie, ponadto znajdziemy blokadę mechanizmu różnicowego. Taka konfiguracja daje nieprzeciętne właściwości terenowe.

Zawieszenie przedniej osi jest niezależne z kolumną McPhersona, co ma za zadanie zwiększyć komfort jazdy i prowadzenie w nierównym terenie. Mokre, tarczowe hamulce hydrauliczne działają na wszystkie koła.

Wygodę operatora zwiększa seryjne hydrauliczne wspomaganie kierownicy, natomiast o jego bezpieczeństwo dba solidna rama ochronna montowana we wszystkich wersjach pojazdów użytkowych serii RTV900.