Oferta Terra Trac na rok 2012 zawiera gąsienice o szerokościach: 635 mm, 735 mm, 890 mm i 890 mm oraz specjalną wersja do pracy na polach ryżowych.

Kombajn Lexion 750 na 735-mm gąsienicach Terra Trac może poruszać się z prędkością do 40 km/h, przy czym jego szerokość transportowa to jedyne 3,49 m. Powierzchnia przylegania do gleby, to aż 3,25 m². Również kombajny serii Lexion 770, 760 i 670 są dostępne z podwoziem Terra Trac o różnej szerokości, zależnej od modelu maszyny.

Z podwoziem gąsienicowym kombajn wywiera delikatny wpływ na podłoże. Istotne elementy podwozia, czyli koła napędowe, koła jezdne i rolki podporowe są oddzielnie amortyzowane – co znakomicie redukuje przenoszenie wstrząsów na podwozie oraz maszynę, podnosi komfort pracy kierowcy a także zapewnia stabilność na zakrętach. Ważne dla niezawodności działania maszyny jest również automatyczny naciąg gąsienic.

Ochrona gleby na podwoziu gąsienicowym jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku kół. (o 66 proc. mniejszy nacisk). Gąsienice to także lepsza trakcja na mokrej powierzchni lub na zboczach, stabilizacja w pofałdowanym terenie, przy pokonywaniu zboczy, niższe opory jazdy, mniejszy poślizg, zredukowane zużycie paliwa i wyższa wydajność w całej kampanii żniwnej w wyniku skrócenia czasu przejazdów na kolejne pola.