Trzyosiowy Holmer Terra Dos T4-40 jest wyposażony w sprawdzone bijaki KOS2 oraz 6-cio lub 9-cio rzędowy agregat wyorywujący HR wyróżniony przez niemieckie towarzystwo rolnicze DLG.

Wyjątkowo szeroki pas elewatora o szerokości 1000 mm (szerszy o 12 proc. w stosunku do porównywalnych 3-osiowych kombajnów buraczanych) bez problemu radzi sobie z przepływem buraków do zasobnika o pojemności ponad 30 ton, który jest wyposażony w elektroniczny system kontroli poziomu napełnienia.

Sporo czasu można też zaoszczędzić podczas opróżniania zasobnika, ponieważ taśma wyładowcza jest zasilana materiałem z obydwu stron. Szybki wyładunek jest jednocześnie delikatny, dzięki czemu obróbka buraków w Terra Dos T4-40 jest także bezpieczna.

W koncepcji 3-osiowego pojazdu postawiono na przedniej osi na sprawdzone ogumienie IF 800/70 R 38 z ciśnieniem 1,6 bar. Oś środkowa i tylna jest wyposażona w ogumienie 1050/50 R32. Ciśnienie w tych oponach powinno wynosić 2 bar. Oś tylna może być dociążana hydraulicznie, co umożliwia równomierne rozłożenie nacisku na osie. Taka konstrukcja podwozia umożliwia równomierne rozłożenie nacisku na wszystkie osie, a tym samym delikatniejsze oddziaływanie na glebę.

Oś tylna jest amortyzowana i „łamana", co ma zapewnić dostosowanie się do konturów powierzchni i większą stabilność. Jednocześnie za pomocą układu hydraulicznego możliwe jest zablokowanie wychylania aby poprawić stabilność na zboczach.
Panoramiczna, duża kabina z pozbawioną podziałów przednią szybą i obniżoną krawędzią ma zagwarantować dobrą widoczność agregatów roboczych.

Sterowanie Holmerem odbywa się przede wszystkim przez ekran dotykowy EasyTouch. Nowa jest także dźwignia wielofunkcyjna. Pojazd jest wyposażony w silnik sześciocylindrowy Mercedes Benz mtu R1500 o pojemności skokowej 15,6 l o mocy ponad 600 KM