Red Dot Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród, przyznawanych za design przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech od 1955 roku. Każdego roku jury konkursu Red Dot Product Design Award otrzymuje ponad 11000 zgłoszeń z 61 krajów oraz koncernów, takich jak Apple, BMW czy Bose.

Wyróżnienie Red Dot Design Award jest kolejnym przyznanym nowej serii 7 ciagników Deutz-Fahr. Jej przedstawiciel, Agrotron 7250 TTV pokonał w tegorocznej edycji konkursu 1865 producentów, projektantów oraz architektów z 54 krajów.

Czy wygląd ciągnika rzeczywiście ma znaczenie dla rolnika? Anna Makulec, szef marketingu SDF Polska, mówi że dzisiaj ciągnik to coś więcej niż tylko maszyna pociągowa.

- W przeszłości wygląd ciągnika nie był stawiany na pierwszym miejscu wśród potrzeb i oczekiwań klientów. Dawniej ciągnik był tylko narzędziem pracy, ale rozwój technologii oraz jej powszechne wykorzystanie zmieniło rolę ciągnika - mówi przedstawicielka Grupy SDF.

-Dzisiaj ciągnik to partner i towarzysz podczas pracy, który podpowiada lub wręcz decyduje jak dobrać parametry robocze, aby jak najefektywniej wykonać dane zadanie. Ciągnik to również przyjazne miejsce pracy, dbające o wygodę i zdrowie operatora. Design w przypadku ciągnika to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim takie zaprojektowanie ciągnika, by spełniał on wspomniane funkcje niezastąpionego partnera do pracy. Czy wygląd ma znaczenie? Można oczywiście powiedzieć, że niezależnie od „urody", ciągnik wykona swoją pracę. Tylko, że praca tak pięknym ciągnikiem jak Agrotron TTV 7520, to nie praca, to.... przyjemność - podsumowuje Anna Makulec.