Ceny tego typu elementów zależą od kilku czynników. Mniej zapłacimy za elementy robocze przeznaczone do maszyn rodzimych producentów, więcej zaś za elementy przeznaczone do maszyn pochodzących zza zachodniej granicy, szczególnie oryginalne. Nie bez znaczenia jest też rozmiar talerzy – im są większe, tym ich cena będzie wyższa. Będzie ona oczywiście w większości przypadków świadczyła też o ich jakości.

Ceny najtańszych talerzy do bron krajowych producentów wahają się zazwyczaj w przedziale od niecałych 40 zł (wszystkie ceny zawierają podatek vat) za zębowe elementy robocze o średnicy 460 mm przez ok. 90 zł za te o średnicy 560 mm, 115 zł za talerze 610-milimetrowe do 150-160 zł za talerze o średnicy 660 mm. Nieco tańsze są natomiast talerze gładkie.

Z powyższymi kosztami minimalnymi musimy się liczyć, chcąc wymienić elementy robocze w talerzówkach firm takich firm jak Unia, Agro-Masz, Euro-Masz czy Tolmet na elementy wykonane ze stali borowej, jednak próżno w ich przypadku szukać dokładnych danych dotyczących wytrzymałości. Za elementy robocze, których producenci deklarują twardość na dobrym już poziomie 50 HRC należy zapłacić już nieco więcej – ceny talerzy o takich parametrach i średnicy 560 mm zaczynają się od ok. 150 zł/szt.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku bron talerzowych zagranicznych producentów. Oryginalne elementy robocze są w tym przypadku dosyć drogie (charakteryzują się też dobrymi parametrami – twardość tych elementów to zwykle 55-58 HRC), co odbija się na cenach zamienników (w przypadku wymienianych poniżej zamienników mamy do czynienia z twardością na poziomie 50 HRC).

Przykładowo za oryginalny niewielkiej średnicy (465 mm) talerz do brony talerzowej Lemken Heliodor należy zapłacić ok. 200 zł, zaś zamiennik kosztuje ok. 122 zł. Za zębowany talerz o średnicy 620 mm do krótkiej brony talerzowej Lemken Rubin trzeba już zapłacić ok. 250 zł, zaś za zamiennik ok. 200 zł, zatem różnica w tym przypadku nie jest aż tak duża.

Są jednak sytuacje, kiedy różnice w cenie między oryginałem a zamiennikiem są znaczące, np. oryginalny talerz zębaty o średnicy 520 mm do brony Horsch Joker RT kosztuje 346 zł, podczas gdy zamiennik to wydatek rzędu 131 zł.

Nie zawsze jednak ceny są tak wysokie. Aby wymienić talerz na oryginalny (gładki o średnicy 460 mm) w kompaktowej bronie Amazone Catros za oryginał trzeba zapłacić ok 140 zł, a niezłej jakości zamiennik można kupić za niespełna 95 zł. Inaczej sytuacja przedstawia się ze stosowanymi przez niemieckiego producenta talerzami zębowymi o średnicy 660 mm – koszt oryginału to 440 zł, a zamiennika 360 zł.

Podobny talerz produkowany przez firmę Kuhn kosztuje 380 zł, a zamiennik to koszt 204 zł, zaś w proponowanym przez firmę Granit wariancie Inphinium talerz taki kosztuje ok. 277 zł. Wariant ten, oferowany także dla innych talerzy, jest zresztą ciekawym kompromisem między jakością i ceną; talerze w tej wersji dysponują twardością na poziomie  55 HRC, a więc wartość ta nie odbiega wcale lub prawie wcale od tej występującej w przypadku części oryginalnych, a cena jest jednak sporo niższa.

Zatem jak widać rynek nie znosi próżni. Znajdziemy na nim zarówno talerze tanie, które jednak mogą nie spełniać skutecznie swojej roli szczególnie w trudnych warunkach i najczęściej nie są zbyt wytrzymałe, jak i elementy ze średniej półki, droższe zamienniki o dobrych parametrach i wreszcie propozycje producentów samych maszyn zazwyczaj bardzo dobrej jakości.