- Kiedy rozpoczynaliśmy przed paroma laty nie spodziewaliśmy się że impreza spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Dzisiaj na targach obecni są rolnicy z wszystkich zakątków kraju. Pod dachami 13 pawilonów, na powierzchni 50 tys. m2 wystawiło się 360 wystaców z 400 wiodącymi markami sprzętu rolniczego. Po raz pierwszy w jednej z hal przygotowaliśmy też ekspozycję hodowlaną - stwierdził Andrzej Byrt, prezes MTP podczas uroczystości otwarcia wystawy i wręczenia złotych medlali Targów.

- Jest to największa wystawa sprzętu rolniczego w Polsce „pod dachem" i największa edycja w ciągu 5 lat jej istnienia. Nowoczesne technologie są potrzebne dla zwiększenia produkcji żywności w związku z rosnącą liczbą ludności na świecie - powiedział Stanisław Kalemba, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Minister Kalemba podkreślił, że tłumy zwiedzających i bardzo dobry rok 2013 pod względem produkcji i eksportu żywności bardzo dobrze wróżą branży rolniczej na najbliższą przyszłość. Dodał również, że Wielkopolska jest najlepszym przykładem zrównoważonego rozwoju miast i wsi i taki rozwój będzie prowadzony w całej Polsce.

Przewodniczącym sądu konkursowego konkursu na złoty medal MTP Polagra Premiety był rektro Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak. Wyróżnienia przyznano 30 produktom.

Lista nagrodzonych produktów