Pierwszą edycję Zetor Tractor Show zorganizowano w 2011 r. W czasie swojego istnienia impreza stała się już tradycyjną formą prezentacji produktów marki Zetor na żywo. Zainteresowani maszynami mogą poznać bliżej czeskie traktory bezpośrednio w gospodarstwach rolnych i na polach – wypróbować je podczas pracy. W ten praktyczny sposób można poznać atuty czeskich maszyn.

- Celem Zetor Tractor Show jest nie tylko przedstawienie marki Zetor i naszych nowości, ale także umożliwienie wszystkim zainteresowanym bezpośredniego poznania cech i jakości naszych traktorów. Uzyskujemy tą drogą również informacje zwrotne, które poddajemy ocenie i uwzględniamy podczas rozwijania kolejnych produktów. Klient jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu – przekonuje Adam Žert, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Podczas Zetor Tractor Show zostanie zaprezentowany np. model Forterra HD, dotychczas najsilniejszy i najlepiej wyposażony model z oferty Zetora. Ponadto będzie można obejrzeć nowe ciągniki serii Major, czy popularne wśród klientów ładowacze czołowe Zetor System.

Impreza będzie poświęcone także obchodom 20. rocznicy istnienia spółki Zetor Polska. Przedstawiciele Zetora zapowiadają, że będą się odbywały konkursy z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Nagrodą główną jest wycieczka do Czech z zaproszeniem do Zetora. W konkursach można też wygrać tablety i inne upominki.

W ciągu minionych 4 lat Zetor Tractor Show zdobył sobie dużą popularność. Ubiegłoroczne trwające osiem miesięcy pokazy w Europie odwiedziło ponad 15 tys. osób. Łączna frekwencja w ostatnich 4 latach wyniosła prawie 50 tys. osób.