Komunikat o zmianie lokalizacji targów został ogłoszony przez Zarząd Izby podczas konferencji prasowej podsumowującej targi Agro Show 2013. Dotychczasowa lokalizacja wystawy: Kąkolewo k. Grodziska Wielkopolskiego zmieni się na Sielinko w gminie Opalenica. Termin imprezy to 7-8 czerwca 2014 r.

Wystawa Zielone Agro Show - Polskie Zboża nadal organizowana będzie przez Polska Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równolegle na terenie imprezy odbędzie się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, której organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Powodów zmian jest kilka. - Do najważniejszych możemy zaliczyć słabą jakość gleb na terenie lotniska w Kąkolewie, co przeszkadzało w zakładaniu poletek uprawowych. Druga sprawa to zmieniająca się sytuacja własnościowa lotniska i niepewność jak wyglądałaby możliwość organizacji wystawy. Po za tym lokalizacja w Sielinku daje możliwość dołączenia profesjonalnej wystawy zwierząt - wyjaśnia Hubert Seliwiak z PIGMiUR.