PIGMiUR ostrzega firmy, które będą się wystawiały podczas wrześniowego Agro Show przed działalnością zarejestrowanej w Meksyku firmy Expo Guide. Oszuści-wyłudzacze przesyłają pocztą formularz aktualizacji oraz umieszczenia danych teleadresowych firm wystawiających się na Agro Show w katalogu internetowym www.expo-guide.com.

-Fałszywe informacje są przez Expo Guide wysyłane do wszystkich wystawców biorących udział w Agro Show. Są to informacje o aktualizacji danych. Firma podaje że współpracuje z nami, a oczywiście nic takiego nie ma miejsca - mówi Beata Marciszewska, specjalista ds. rozwoju i koordynacji.

Organizatorzy Gro Show wyjaśniają, że Expo Guide nie ma nic wspólnego z wystawami Agro Show oraz Zielone Agro Show Polskie Zboża, a także z samą Izbą. Jest to próba oszustwa i wyłudzenia. Posługiwanie się naszymi logotypami, nazwami wystaw oraz deklaracje o współpracy są bezprawne - podają przedstawiciele PIGMiUR.

Podpisanie i odesłanie formularza skutkuje naliczenie wysokich opłat rocznych przez okres kilku lat (nawet ponad 1 tys. euro/miesiąc).