W skład nowej serii wchodzą modele T5.95, T5.105 i T5.115, oferuąc moc maksymalną od 99 do 114 KM z 4-cylindrowych silników o pojemności 3,4 l.

W związku z koniecznością wdrażania nowych norm emisji spalin, ciągniki wyposażono w nowe silniki z układem wtrysku common rali i układem zarządzania mocą, filtrem cząstek stałych i systemem recyrkulacji spalin EGR.

Porównując modele T5 do poprzedników z serii T5000, nie znajdziemy zbyt wiele podobieństw. Ta sama pozostaje przede wszystkim skrzynia biegów – 16/16 PowerShuttle. Dodatkowo, elektrohydrauliczna zmiana kierunku jazdy może być regulowana w trzech zakresach czułości. Przykładowo, tryb “miękki” będzie odpowiedni dla różnego rodzaju prac polowych, natomiast szybka zmiana przyda się podczas intensywnych prac z ładowaczem.

Ciągniki mają na nowo zaprojektowaną kabinę - VisionView. Jest ona większa od poprzedniej, a w śroku zmieniło się przede wszystkim rozmieszczenie sterowania ciągnikiem. Nowością jest pełonowymiarowe, homologowane siedzenie dla pasażera. W przedniej części dachu znazał się szyberdach, a sama przednia szyba sięga wyżej poprawiając tym samym widoczność podczas prac z ładowaczem czołowym. Dwustrefowa klimatyzacja z 10 nawiewami, ma zapewnić komfort pracy i oczekiwaną temperaturę w każdych warunkach pracy.

Podstawowe funkcje, takie jak: elektroniczne sterowanie podnośnikiem, załączanie WOM, dźwignie hydrauliki, są rozmieszczone z prawej strony kierowcy. Najważniejsze wskaźniki umieszczono na kolumnie kierownicy, która wraz z nimi może być regulowana w dwóch zakresach.

Zmieniła się również maska silnika. Przez konieczność umieszczenia katalizatora i filtra cząsetk stałych, jest ona teraz nieco wyższa i szersza.

Prędkość 540 obr./min. WOM jest osiągana przy obrotach silnika 1900 obr./min. Wałek może być załączany pod obciążeniem. Włączając tryb ECO obroty znamionowe wałka są osiągane przy 1535 obr./min.

W nowych ciągnikach T5 układ hydrauliczny jest oferowany w dwóch wersjach wydajności. Pierwszy, dla specjalnych zastosowań (np. Intensywnych prac z ładowaczem czołowym), ma ogólną wydajność aż 127 l/min. Druga wersja, dla zwykłych prac rolniczych, ma wydaność 65 l/min.

T5 jest w pełnie kompatybilny z ładowaczami New Holland 700TL. W takiej kombinacji ciągnik może udźwignąć ładunki o masie do 1850 kg, co w połączeniu z maksymalnym wydatkiem pompy hydraulicznej 80 l/min. sprawia, że praca czynności wykonywane ładowaczem są szybkie wpływając jednocześnie na wzrost wydajności pracy.

W wyposażeniu opcjonalnym znazał się również przedni TUZ i WOM. Podnośnik ma udźwig 1840 kg.

Zobacz galerię