Wystawa powstała, by inicjować i promować postęp w hodowli zwierząt, a także prezentować najnowsze technologie. Jest ona niewątpliwie największą imprezą rolniczą w województwie i jedną z największych w Polsce. Z każdym rokiem zwiększa się oferta wystawiennicza.

Wystawie towarzyszy rozpoczynającą się także w piątek Konferencja naukowa „Rynki rolne Unii Europejskiej – 3 lata po rozszerzeniu”.

Udział w Wystawie zgłosiło ponad 250 firm z całej Polski oraz około 140 wystawców zwierząt. Hodowcy zaprezentują około 70 sztuk bydła i tyle samo świń oraz 60 sztuk owiec i kóz. Czempionat konia małopolskiego wyłoni najpiękniejsze zwierzę, nie zabraknie też koni zimnokrwistych i kuców.

Wystawa Zwierząt

Autor: ODR Sitno

Opis: Wystawa Zwierząt w Sitnie


W halach wystawowych i na placu głównym podziwiać można będzie drób użytkowy, ozdobny, króliki i gołębie rasowe, wystawa drobnych zwierząt i ptaków przekroczy 500 sztuk.

Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

Autor: ODR Sitno

Opis: Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

Autor: ODR DSitno

Opis: Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie


Na placach maszynowych wystawi sprzęt około 80 firm, w tym 25 z maszynami i urządzeniami rolniczymi.

Na Wystawie prezentują też swój dorobek pracujące na rzecz rolnictwa firmy: nawozowe, hodowlane, ochrony roślin ,części zamienne i ogumienie oraz nowe rozwiązania technologiczne np. ogrzewania budynków, suszenia i przechowywania produktów rolniczych.
Na wystawie jak co roku prezentują się firmy ogrodnicze. W tym roku pojawi się również kilku nowych ogrodników ze swoimi roślinami. Spodziewamy się obecności około 40 firm ogrodniczych.

Źródło: ODR Sitno