Rzeczona opona Alliance w rozmiarze VF750/75R46 jest przeznaczona dla największych ciągników oraz maszyn i stanowi wyzwanie dla konkurencji pod względem rentowności i jakości.

Opony Alliance VF to jedne z najlepszych flotacyjnych opon radialnych

Opony Alliance VF są uznawane za lidera na światowym rynku flotacyjnych opon radialnych, bowiem technologia Alliance VF zapewnia efektywną ochronę gleby, lepsze osiągi i zwiększone plony.

Innowacyjna technologia się opłaca. Potwierdzają to testy

Sukces opon Alliance Agriflex+ 372 potwierdził naukowy eksperyment przeprowadzony w terenie, który w 2021 r. przeprowadziła organizacja SEGES Innovation. Wyniki badań terenowych wykazały pozytywny wpływ opon Alliance VF w porównaniu z oponami konwencjonalnymi.

W teście z wykorzystaniem ciągnika z wozem asenizacyjnym, niskie ciśnienie zastosowane w oponach Agriflex+ 372 i Agriflex+ 389 zmniejszyło głębokość śladu podczas rozwożenia gnojowicy o połowę. Jednocześnie poślizg kół zmniejszył się o 4,4 proc., a pomiary penetrometrem wykazały mniejszy stopień zgniatania gleby w „śladach opon VF" na głębokości od 0 do 40 cm.

Ponadto plony kukurydzy w śladach na poletkach obrabianych maszynami z oponami VF znacznie przewyższały plony w tych śladach na poletkach, które obrabiane były maszynami z tradycyjnymi oponami o około 12,9 jednostek zbioru z hektara, tj. o około 10 proc.

Dzięki oponom Alliance VF – w zależności od szerokości apkilatora – wyniki te przekładają się na wzrost plonów z hektara o 1,5–2,2 proc., a szacowanego wzrostu zysków dzięki wyższym plonom i zmniejszeniu poślizgu opon o prawie 80 euro z hektara.

Yokohama Off-Highway Tires to globalny potentat

Koncern Yokohama Off-Highway Tires (YOHT) specjalizuje się w projektowaniu, opracowywaniu, produkcji i marketingu opon dla następujących branż: rolnictwo, leśnictwo, budownictwo, przemysł, prace ziemne, górnictwo, maszyny portowe i inne zastosowania komercyjne.

Firma YOHT jest właścicielem znanych na całym świecie marek, takich jak Alliance, Galaxy, Primex i Yokohama, i jest obecna w ponad 120 krajach. Dzięki zróżnicowanej ofercie produktów obejmującej ponad 4000 kodów SKU YOHT oferuje swoim klientom, zarówno na rynku wtórnym, jak i OEM, najwyższą jakość opon stworzonych do konkretnych zastosowań.