W 10 halach zaprezentowało się około 300 firm i wystawców z 16 krajów: Austrii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

- Kolejna odsłona targów pozwoliła zwiększyć liczbę wystawców o prawie 40 proc.  – powiedział Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Na targach Polagra-Premiery pokazano wszystkie maszyny potrzebne do pracy na roli, zarówno przy pracach polowych, jak i w sadownictwie. To dla rolnika była świetna okazja do porównania konkurujących ze sobą produktów, w celu dokonania jak najlepszych wyborów – stwierdził prezes.

Poznańską Polagrę odwiedziło w ciągu 4 dni targów kilkadziesiąt tys. osób, przy czym największą frekwencją cieszyły się dwa ostatnie dni imprezy – sobota i niedziela. – Pierwsze dni wiązały się z niepewnością, czy zwiedzający dotrą, bo ważną rolę odgrywa pogoda i możliwości dojazdu. Ale teraz frekwencja jest zadowalająca – powiedziała Justyna Kołodziejska-Słoma, specjalista ds. marketingu CNH Polska w przeddzień zakończenia targów. - Są z nami nasi dealerzy, którzy prowadzą konkretne rozmowy z klientami. Nie widać spadku zainteresowania zakupem maszyn. Rolnicy szukają nowego sprzętu do zakupu w tym roku i nawet na kolejne lata – dodaje.
 
Targi w Poznaniu odwiedził Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi, który objął patronat honorowy nad imprezą. Minister podkreślał, że patrząc na rozmiar targów, jakość prezentowanej oferty oraz międzynarodowy wydźwięk debat, można nazwać Poznań stolicą europejskich spotkań rolniczych. - Cieszy mnie także to, że na targach Polagra-Premiery wystawia się coraz więcej polskich producentów maszyn, a ich oferta budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Na targach w tym roku zaprezentowano prawie 200 rynkowych nowości. 28 produktom przyznano Złoty Medal - 18 w kategorii „Maszyny i Urządzenia” oraz 10 w kategorii „Odmian Roślin Uprawnych”. Wręczono także statuetki Złotego Akanta za najlepiej zaaranżowane stoiska – zdobyło je 7 firm: Tama Polska, Claas Polska, CNH Polska, Zetor Polska, New Holland Polska, John Deere oraz Expom z Krośniewic.