Fabryka Faresina składa się z dwóch hal produkcyjnych i magazynu części zamiennych, które zajmują łącznie ok. 24 tys. m kw. W nowoczesnych obiektach, w których zatrudnienie znajduje ok. 150 osób powstaje rocznie ponad 500 maszyn, przy czym bilans przychodu z ładowarek teleskopowych i wozów paszowych rozkłada się mniej więcej po połowie.

Zdecydowana większość maszyn produkowanych w fabryce Faresina trafia do gospodarstw rolnych, jednak część z nich użytkowana jest w innych sektorach, jak choćby budowlanym, biogazowym a także wojskowym. Firma prowadzi też usługi wypożyczania maszyn.

Produkowane w Breganze ładowarki i wozy paszowe w 89 proc. trafiają na eksport, a 11 proc. znajduje nabywców na rodzimym rynku.

W fabryce znajdują się nowoczesne urządzenia do produkcji maszyn, w tym służące do cięcia laserowego i plazmą, roboty spawające czy nowoczesne stanowisko do testowania wysięgników teleskopowych bez konieczności montażu ich na ładowarkach a także malarnia. Co ciekawe, za dodatkową opłatą, w fabryce Faresina maszyny mogą zostać pomalowane w dowolnym kolorze na życzenie klienta.

Producent w miarę możliwości stawia na samowystarczalność; świadczyć może o tym zakup nowoczesnych urządzeń wspomagających produkcję instalacji elektrycznych, które również od podstaw tworzone są w Breganze. Elementy układu hydraulicznego, silniki i osie dostarczane są przez producentów zewnętrznych podobnie jak kabiny, które jednak projektowane są przez inżynierów Faresina.

O nowościach w ofercie ładowarek firmy Faresin przeczytasz tutaj:

Faresin z nowościami

Firma Faresin na polskim rynku funkcjonuje od 2002 roku i znana jest z produkcji ładowarek teleskopowych i wozów paszowych, jednak to nie wszystko.  O innowacyjności marki i aktywnym uczestnictwie w tworzeniu najnowocześniejszych technologii mogliśmy się przekonać podczas prezentacji urządzenia PoliSpec NIR opracowanego przez ITPhotonics – spółkę, w której Faresin jest znacznym udziałowcem.

Urządzenie to wykorzystuje technikę spektrofotometrii do pomiaru jakości nie tylko podczas tworzenia TMR-u, ale także poszczególnych jego składników, umożliwiając uzyskanie mieszanek o precyzyjnie określonych parametrach.  

Więcej o wizycie w fabryce Faresina i PoliSpec NIR już w najbliższym wydaniu miesięcznika Farmer.