Zbiornik TF 1500 firmy Kuhn jest przeznaczony do pracy w kombinacjach uprawowo-siewnych w szerokościach roboczych od 3 do 6 m. Można go również zastosować w połączeniu z siewnikami punktowymi jako zbiornik do wysiewu nawozu. Może być z powodzeniem łączony z takimi maszynami jak: kultywatorem do uprawy pasowej Striger, siewnikami punktowymi: Planter i Maxima oraz z ramami wyposażonymi w sekcje wysiewające BTF/BTF R.

Maksymalna pojemność zbiornika to 2000 litrów (1500 litrów bez nadstawy). Zaletą narzędzia jest jego niewielka wysokość, co ułatwia napełnianie i zapewnia dobrą widoczność podczas pracy. Regulacja wysiewu odbywa się za pomocą sterownika Quantron S i elektrycznie napędzanego aparatu dozującego. Sterownik umożliwia zmianę dawki wysiew, regulację obrotów aparatu wysiewającego na początku pola, zapis danych dla 200 pól, oraz m.in. odmiany, dawki wysiewu, ilości wysianego materiału, a także przepracowane godziny.

Zbiornik TF 1500 może być wyposażony w przedni wał dogniatający glebę pomiędzy kołami ciągnika lub ramę z obciążnikami o wadze do 1200 kg. kh