1.jpg

Autor: K.Hołownia

Opis: Na wejście

Największe wrażenie na listopadowym spotkaniu wywarł pokaz ciągników rolniczych i ładowarek. Przeprowadzony w niemal ekstremalnych warunkach, w błocie i kałużach „po kolana” miał dodatkowe utrudnienie: stok. Na niego z wysiłkiem wspinały się ciągniki: 230-konny Fastrac 3230 i 250-konny Fastrac 8250 z bezstopniową przekładnią. Do ciągników zaczepione były załadowane, trzyosiowe, samowyładowcze przyczepy Brochard. Taki zestaw może z powodzeniem zastąpić samochód ciężarowy. Ciągniki mają homologację na całkowitą masę zestawu 44 ton. Komfort operatorowi zapewniają wygodne, przejrzyste kabiny z dodatkowym siedzeniem. Obydwie osie są amortyzowane, a ciągniki mogą rozwijać prędkość nawet 80 km/h (Fastrac 8250 – 70 km/h)! Skuteczne wyhamowanie z dużej prędkości ułatwi system ABS.

Do napełnienia przyczep użyto potężnej ładowarki JCB 434S z silnikiem o mocy 220 KM. Dwie pompy hydrauliczne o wydajności 132 l/min. pozwalają na udźwig 8,6 t.

4.jpg

Autor: K.Hołownia

Opis: Na potrzeby pokazów usypano stok, na który bez większych problemów wjeżdżały obciążone ciągniki.

Pokaz pracy dały też ładowarki o skromniejszych gabarytach. Jedną z nich był JCB 403 – najmniejsza ładowarka produkowana przez firmę. Maszyna, napędzana silnikiem o mocy 36 KM, jest w stanie unieść ładunek o masie 1,1 t na wysokość 2,4 m. Nie zabrakło również ładowarek teleskopowych, z których zaprezentowano dwa modele: 531-70 z szuflą i 536-60 z chwytakiem do drewna.

Dalsza część pokazów była dedykowana przedsiębiorcom budowlanym. Ziemia zadrżała kiedy na plac wjechały ciężkie maszyny linii Vibromax i Heavy Line: walce wibracyjne, zagęszczarki, itp.

Źródło: farmer.pl