Trwające obostrzenia pandemiczne uniemożliwiają organizację pokazów gromadzących wielu wystawców i zwiedzających. Nowinki techniczne jednak pojawiają się cały czas, a prace w rolnictwie trwają nieprzerwanie.

Premiera zaplanowana jest na 2 czerwca na godzinę 20:00 w mediach społecznościowych i kanale YouTube organizatora imprezy - Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Pokazy odbyły się dokładnie w tym samym miejscu i formule jak to zawsze bywało podczas wystawy Zielone Agro Show. Stawiły się na nich najistotniejsi producenci i przedstawiciele kluczowych marek oferujących maszyny do koszenia i zbioru zielonek. Całe przebiegi technologiczne prac wykonywanych na użytkach zielonych zaprezentowane na nagranych pokazach ukazały wiele rozwiązań z zakresu budowy i pracy maszyn zielonkowych.

Każdy przejazd maszyny rejestrowany był prze kilka kamer, w tym kamerę sportową Gopro, która umieszczana była na maszynie. Przejazdy rejestrowane były również z drona.

Zapis pokazów zapowiada się bardzo atrakcyjnie i jeszcze nigdy żadne pokazy maszyn nie były przedstawione w tej formule. Przy tym, nie zapomniano o merytorycznym aspekcie. Każda maszyna opatrzona jest profesjonalnym komentarzem.

A oto zwiastun