Targi potrwają od 16 do 18 marca.

Jak powiedziała Barbara Sipa z Targów Kielce, firmy, które będą prezentowały się na wystawie, rozbudowują swoje stoiska, ale także rozszerzają ofertę - będą pokazywały więcej urządzeń rolniczych.

Agrotech to jedna z największych w Europie i największa w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Odwiedzają ją rolnicy z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych.

Wiele z około dwóch tysięcy prezentowanych maszyn to zaawansowane technologicznie światowe premiery na polskim rynku. W halach wystawienniczych znajdują się również stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców. W ramach targów odbywają się m.in. debaty i konferencje poświęcone problemom rolnictwa i leśnictwa.

W 2011 r. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz organizowane równolegle Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo odwiedziło ponad 50 tys. gości; były to najchętniej odwiedzane wystawy w historii Targów Kielce. W imprezach uczestniczyło prawie 550 wystawców z 16 państw, a powierzchnia wystawiennicza objęła ponad 50 tys. metrów kw. Gościem targów był m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos.

W 2010 r. kieleckie wystawy awansowały na pierwsze miejsce listy najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce. Według danych z raportu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, odwiedziło je wówczas ponad 41 tys. osób. Na drugim miejscu znalazła się poznańska Budma, a na trzecim - poznańskie Targi Edukacyjne.