Ocynkowane ramy w przypadku firmy Zasław nie są nowością. Dotychczas były one jednak dostępne jako dodatkowa opcja wymagająca dopłaty.

- Zgodnie z ostatnim cennikiem, za opcję ocynkowanej ramy trzeba było dopłacić 1400 zł. Ze względu na spore zainteresowanie tym wariantem wśród rolników, zdecydowaliśmy się jednak na jego wprowadzenie do listy wyposażenia standardowego. Od kilku dni klienci mogą wybierać spośród maszyn z ramą ocynkowaną i lakierowaną - mówi Jarosław Łuczak, dyrektor handlowy Agro w firmie Zasław.

Cynkowanie to obecnie jedno z najlepszych zabezpieczeń antykorozyjnych stali. Cały proces polega na pokryciu jej powierzchni powłoką cynku. Zabezpiecza to ramę przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody. Firma Zasław prowadzi cynkowanie ogniowo-zanurzeniowe, w którym całkowicie obrobione części (po gięciu, cięciu, spawaniu itp.) są zanurzane w roztopionym do temperatury ok. 450-460° C cynku.

- Ocynkowana rama dostępna jest dla przyczep typu tandem i z obrotnicą o ładowności 6-14 t. Co ważne zwiększenie możliwości konfiguracyjnych dla naszych przyczep nie wiąże się z żadną podwyżką cenową - podsumowuje Łuczak.

Podczas zbliżających się targów Agrotech 2015 w Kielcach na stoisku firmy Zasław będzie można zobaczyć przyczepy zarówno z ramą lakierowaną, jak i ocynkowaną.