Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że nie wymaga sprzężenia z nowym sprzętem uprawowym, ale może służyć do „dozbrojenia" już posiadanego parku maszynowego. System funkcjonuje w połączeniu z kultywatorami Terrano FM, MT oraz FX. Tylny zasobnik ma pojemność 2800 l i dzielone komory w stosunku 7/3. Podział ten zapewnia niezależne dozowanie dwóch różnych nawozów, dopasowując je do potrzeb gleby. Podział komory pozwala również na umieszczanie nawozów i równoczesny wysiew materiału siewnego (zwłaszcza jeśli chodzi o międzyplony).

- Od kilku lat prowadziliśmy badania nad dokładnym dozowaniem nawozu. Zbiorniki można wykorzystać przy siewie lub maszynie uprawowej - powiedział Michael Braun z działu marketingu, specjalista do spraw rolnictwa i techniki w firmie Horsch.

System może też być zastosowany z siewnikiem Focus TD przy metodzie siewu typu StripTill. Celem jego zastosowania jest precyzyjne dawkowanie i odkładanie nawozu. Ponadto Focus TD wielokrotnie funkcjonuje na styku swoich możliwości technicznych, zwłaszcza wtedy, gdy pracuje na bardzo trudnych glebach lub przy często zmieniającej się strukturze gleby. W takich przypadkach rozwiązaniem są zasobniki, umieszczane osobno.

Jeśli chodzi o zastosowanie zbiorników do nawożenia przy kultywatorach, idea była taka, że czas przeznaczony na uprawę gleby jest z reguły dłuższy niż czas przeznaczony na siew. Dlatego logistycznie łatwiej jest wysiać nawóz podczas uprawy przedsiewnej przy pomocy kultywatora. To nie przeszkadza w ewentualnym późniejszym dodatkowym przygotowaniu gleby do siewu.

Wysiew nawozu odbywa się identycznie jak w przypadku siewnika Focus i jest regulowane na dyszach dozujących przymocowanych do redlicy kultywatora (głęboko, płytko lub średnio). Metoda ta pozwala również na „dokarmienie" warstwy podornej.

Horschowskie zasobniki, które można łączyć z kultywatorem Terrano FM/MT oraz z ciągnioną wersją Terrano FX, mają 2800 l pojemności i posiadają dwie komory o podziale 7 do 3. Podział komory pozwala również na umieszczanie nawozów i równoczesny wysiew materiału siewnego (zwłaszcza jeśli chodzi o międzyplony czy rzepak). Zasobnik tylny jest zbiornikiem ciśnieniowym.

Zasobnik czołowy ma 1800 l pojemności. Techniczną bazą wszystkich sensorów, dozownika i motoru elektrycznego zasobnika jest Pronto DC.