Zasadniczo ceny usług w zakresie zbioru buraków cukrowych nie zmieniły się w porównaniu do obowiązujących w zeszłym sezonie. Zaczynają się już od ok. 700 zł/ha netto, jednak najczęściej spotykany zakres cen to od 750 do 900 zł/ha netto i kształtują się one podobnie w całej Polsce. Warto pamiętać o tym, że przy większym areale istnieje już możliwość negocjacji ceny usługi, a im większa powierzchnia, tym większe możliwości owej negocjacji.

Najczęściej usługodawcy proponują też usługę odwozu buraków na kraniec pola. Przy wyborze tej opcji zwykle do hektara należy dopłacić od 100 do 150 zł/ha, chociaż zdarza się, że przy dużych powierzchniach cena ta może zostać zmniejszona, a niekiedy usługa nawet zaproponowana "gratis". Kiedy mamy zamiar wykorzystać liście buraków np. na kiszonkę, warto zapytać usługodawcę, czy zespół roboczy jego kombajnu umożliwia ich transport na przyczepę.

Cena usługi to jedno, nie zapominajmy jednak, że im sprzęt jest nowocześniejszy i mniej wyeksploatowany, tym bardziej precyzyjne będą zbiór i ogławianie; nawet minimalne straty na każdym korzeniu w wymiarze całej plantacji mogą dać wiele ton straty. Dlatego usługi najnowocześniejszym sprzętem są zazwyczaj droższe, jednak jest to różnica, która zwykle się zwraca. Wiele też zależy od operatora; to od jego kompetencji będzie zależał chociażby dobór prędkości taśm i gwiazd sitowych do warunków glebowych i wilgotności a tym samym jakość czyszczenia korzeni.